Erste Liga: győzelmet ért a remek ferencvárosi hajrá

K. G.K. G.
2021.01.03. 18:53
Győzelmet ért a remek ferencvárosi hajrá a MAC ellen (Fotó: <a href="https://www.nemzetisport.hu/admin/ftc-mac020.JPG%20ftc-mac017.JPG%20ftc-mac014.JPG%20ftc-mac019.JPG%20ftc-mac011.JPG%20ftc-mac016.JPG%20ftc-mac013.JPG%20ftc-mac015.JPG%20ftc-mac010.JPG%20ftc-mac018.JPG%20ftc-mac012.JPG" target="_blank">fradi.hu</a>)
A jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján az FTC hazai pályán remek hajrájának köszönhetően 6–4-re legyőzte a MAC HKB Újbudát. A Gyergyó hosszabbítás után győzte le a Csíkszeredát, míg az UTE a Vasas, a DEAC pedig a Dunaújvárosi Acélbikák elleni meccset rendezte le a harmadik harmadban.

Csaknem álomszerűre sikeredett Kóger Dániel visszatérése, amely egyben debütálása volt az FTC-ben – főleg, ha azt vesszük, hogy majdnem egyévnyi kényszerkihagyás után léphetett ismét jégre.

A magyar válogatott csatár még tavaly február elején sérült meg súlyosan az észtek elleni olimpiai selejtezőn, majd novemberi zajos klubváltása (nevelőegyesületével, a Fehérvárral nem tudott megegyezni, és a Fradiba igazolt) után vasárnap este a MAC elleni rangadón lehetett ott ismét a pályán.

S bár még bevallása szerint is messze a csúcsformától, kevesebb mint nyolc perc kellett, hogy megszerezze saját maga és csapata első gólját, hogy aztán a záró harmadban az egyenlítésnél (4–4) asszisztot jegyezzen, majd a győztes találatnál is főszerepet játsszon (még ha a videózás után megadott gólt végül nem is neki, hanem Mitch Versteegnek adták hivatalosan).

A Gyergyó hosszabbítás után győzte le 5–4-re a Csíkszeredát, a DEAC a harmadik harmadban rendezte le a Dunaújvárosi Acélbikák elleni meccset (6–3). A Vasas két hármad után hiába vezetett 2–0-ra, végül 5–2-re kikapott az UTE-től.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ

FTC-TELEKOMMAC HKB ÚJBUDA 6–4 (1–2, 2–1, 3–1)
Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette:Nagy A., Kókai, Váczi, Kövesi
FTC:Arany – Boros, Ellerby(1)– Hegyi Á., M. Versteeg1– Kärmeniemi, Sarcia1– Bán, Somogyi B. – Hodgman, KÓGER D.1 (1),NAGY G.(2)– KULMALA1 (1),Németh A., Tóth A. – Hajós, Pavuk, Sági Martin – Farkas S.(1),Roczanov1,TÓTH G.1 (2). Edző:Fodor Szabolcs
MAC:Bálizs – Pozsgai(1),Dóczi – Macaulay1,Jászai(1)– Garát, Csollák – Bugár, Tornyai M. – SCHLEKMANN1,Nagy Krisztián(1),Molnár B. – Brance Orbán(1),KREISZ1 (1),TERBÓCS1– Kedves R., Majoross B., Ádám – Lőczi, Ritter, Strenk O. Edző:Kangyal Balázs
Kiállítások:6, ill. 8 perc
Kapura lövések:47–21
Fodor Szabolcs:– A kezdésünk hűen tükrözte az elmúlt rossz időszakunkat, gyorsan kaptunk két gólt, utána viszont jól játszottunk, bár ismét meddő fölényben. Azonban megdolgoztunk a sikerért, márpedig ilyenkor, amikor nem úgy alakulnak a dolgaid, ahogy szeretnéd, ez az egyetlen kiút: munka, szerénység és alázat!
Kangyal Balázs:– Összességében büszke lehetek a srácokra, nem tudok rájuk sok rosszat mondani. Nyilván becsúszott egy-két hiba, amit egy ilyen kaliberű ellenfél kihasznál, de nekem az mindig elég, ha látom ezeken a fiatal srácokon, hogy mindent megtesznek – a többi benne van a hokiban...

GYERGYÓI HK (romániai)–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 5–4 (3–1, 0–2, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Gyergyószentmiklós, zárt kapuk mögött. Vezette:Radu, Sikó, Bandi, Crisan (romániaiak)
GYERGYÓ:Ruczuj – Kozma Zs., Troncinsky(1)– Fejes N., BOBCEK(2)Raszulov, Ferencz-Csibi(1)– Nagy Cs., Elekes-Darabont – Szabó K., Koskiranta1,Ouellette1– SILLÓ1 (1),BASARABA1 (1),E. PANCE1– Szigeti, Sára, Péter Zs. – Barabás, Bíró G., Csergő. Edző:Szilassy Zoltán
CSÍKSZEREDA:Adorján Ö. – KULJAS1,Láday – Papp Sz., Salló A.1– Farkas T., Gecse H. – Györfy, Szabó Zs. – Becze(1),Blackwater, Maylan – Combs(2),Tousignant(1),Yellow Horn(1)– Bíró T.(1),CASANEANU1,FODOR CS.1– Ilyés, Rokaly N., Sándor Z. Edző:Jason Morgan
Kiállítások:14, ill. 18 perc
Kapura lövések:43–41
Szilassy Zoltán:
– Ami az anyaországban a Fradi–Dózsa, az itt a Gyergyó–Szereda – ezért még értékesebb a siker, főleg azok után, hogy kétszer kikaptunk tőlük. A liga legerősebb támadópotenciáljával bíró csapatot sikerült legyőznünk, amely most is lőtt négy gólt, pedig a kapusunk kiválóan védett. Viszont mi is nagyon erősek voltunk, különösen támadásban.
Jason Morgan:
– Nem kezdtünk jól, három gólt is kipattanóból vagy beleszúrás után kaptunk az első harmadban, ez elfogadhatatlan. Adorján sérülés miatt kivált, de a helyére beálló László remekül szállt be, ez mindenképp pozitívum. Még mindig próbáljuk magunkat felépíteni a karanténidőszak után.

OPTEN VASAS HC–ÚJPEST 2–5 (1–0, 1–0, 0–5)
Vasas Jégcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette:Korbuly, Rencz, Muzsik, Szabó
VASAS:Sági Máté – Bukor, Kováts M. – Kmec, Surányi – Ozols(1),Tornyai – Farkas B., Seregély – Bödök, CZAKÓ1,Turbucz – Béres, Szabó Zalán, Szalma(2)– Pápa B., Schmál, Szlama – Csiki, Léránt, Németh Á.1. Edző:Ladányi Balázs
ÚJPEST:DUSCHEK – HORVÁTH A., Stadel(1)– P. Kiss(1),Selan(1)– Kovács Attila, Varga A. – Pokornyi – Bodó, Just(2),SZABAD(1)– Rafaj, M. Lamoureux1,VINCZE P.1 (1)– Nemes(1),Sikorcin 1,VOROBJOV1 (1)– Banga, Godó1,Horváth Á. Edző:Virág Csaba
Kiállítások:12, ill. 10 perc
Kapura lövések:24–47
Ladányi Balázs:– Az első két harmadban jó játékot mutattunk, és a harmadik elején is – amíg meg nem kaptuk az első gólt. Ezután mindenki átváltott védekező üzemmódba, ami összezavarta a játékunkat, és kicsúszott a kezünkből az irányítás. El kell felejteni a történteket, mert ha nem így lesz, két nap múlva is így járunk.
Virág Csaba:– A Vasas ellen senki sem mehet biztosra, ezt pontosan tudtuk, mégsem volt meg az összhang, mindig ott volt egy ütő, a Vasas remekül küzdött, rengeteget dolgozott. A második bekapott gól után felpörögtünk, a második harmad vége már javuló játékot hozott, előrevetítette, hogy lehet esélyünk. Az első gólnál jött meg az áttörés, addig volt bennünk frusztráltság. Örülünk a három pontnak.

DEAC–DAB 6–3 (0–1, 2–2, 4–0)
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette:Kormos, Varjú, Herczeg, Vincze D.
DEAC:Hetényi Z. – KLOZ1 (1),VOKLA1 (1)– Filbrandt, Kiss R. – Berta, Sándor F. – Bogesics – DALECKY1 (2),Novotny(1),KISS P.1 (1)– Kulesov(2),PESZTUNOV1,Mazzag – Kozma F., Molnár D., Szűcs I. – Hári N. 1, Mihalik. Edző:David Musial
DAB:Bacashihua – Kovács B. Z.(1),Pozsár – Jakabfi, Vuorijärvi – Dósa, Nilsson(1)– Gebei B., Lencsés – DANSEREAU1,Philqvist, SZAPPANOS1– Azari(1),Mazurek1,TURCOTTE(1)– Németh P., Odnoga, Török V.1– Gebei B., Pinczés O., Subotics. Edző:Leo Gudas
Kiállítások:20, ill. 12 perc
Kapura lövések:56–34
David Musial:– Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen a Dunaújváros remek kapussal erősödött, és számítottunk arra is, hogy veszítenivaló nélkül fog támadni. Érződött, hogy két napja kemény meccset játszottunk Újpesten, de a harmadik harmadra a fiúk már kellőképpen felpörögtek, és kiváló játékkal sikerült kiharcolnunk a győzelmet.
Borbás Gergely (másodedző):– A második és a harmadik harmadban is az első cseréből gólt kaptunk, egy profi csapattól ez nem elfogadható. Egyébként rengeteg helyzetet alakítottunk ki, alakulhatott volna másképp is az eredmény, ha Hetényi Zoli nem remekel...