Erste Liga: az FTC otthonában is őrzi hibátlan idegenbeli mérlegét a Gyergyó

2022.10.26. 20:46
Kestilä (zöldben) góljával még vezetett a Fradi (Fotó:fradi.hu)
A magyar bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) egyetlen szerdai mérkőzése előtt a negyedik helyen álló Gyergyói HK ugyan hamar hátrányba került a Ferencváros vendégeként, de végül 5–1-re felülkerekedve a hatodik idegenbeli mérkőzését is megnyerte az idényben, s ezzel feljött másodiknak a tabellán a zöld-fehérek elé.

Még négy perc sem telt el a találkozóból, amikor a Ferencváros az első emberelőnyös helyzetéből betalált: Aku Kestilä használta ki a fórt. Nem sokáig örülhettek a zöld-fehérek: a 10. percben Vincze Péter is gólra váltotta csapata előnyét, majd bő húsz másodperccel a harmad vége előtt Jimi Jalonen volt eredményes fórból, így a vendégek vezettek az első szünetben – a Gyergyó két kihasznált emberelőnye összesen 22 másodpercig tartott...

Az állás a második felvonásban sem változott, mindkét csapat 9-9 alkalommal próbálkozott kapura lövéssel, ám Arany Gergely és Rasmus Rinne is lehúzta a rolót ebben a 20 percben.

A záró játékrészben megszületett a meccs első gólja egyenlő létszámnál, amikor Chris Bodo talált be Arany kapujába a második gólpasszát jegyző Császár Hunor átadásából. A harmad közepén ismét emberhátrányba került a Fradi, és ezt ezúttal Fejes Nándor használta ki, 1–4. Hat perccel a vége előtt Császár Hunor a két assziszt után feliratkozott a gólszerzők közé is, ezzel kialakítva az 5–1-es vendéggyőzelmet jelentő végeredményt.

A MÉRKŐZÉS GÓLÖSSZEFOGLALÓJA

Sikerével a gyergyói alakulat őrzi hibátlan idegenbeli mérlegét: a vendégként lejátszott hatodik mérkőzését is rendes játékidőben nyerte meg – más kérdés, hogy hazai pályán eddig háromból három nullapontos vereséget tud felmutatni Szilassy Zoltán csapata, ám ezzel együtt is feljött a tabellán a második helyre.