Erste Liga: az FTC egy góllal győzte le a Győrt

2021.09.19. 19:24
Kilencgólos meccsen nyert az FTC (Fotó: FTC)
Az FTC 5–4-re legyőzte a vendég Győrt a jégkorong Erste Liga 2021–2022-es idényének vasárnapi játéknapján – számolt be a Magyar Távirati Iroda. A MAC HKB Újbuda 5–2-re nyert a DVTK Jegesmedvék vendégeként.

Az esélyesebb FTC 1–0-ra, 2–1-re, majd 4–2-re is vezetett, a vendég győriek azonban háromszor egyenlítettek. Rasmus Kulmala 53. percben esett gólja azonban már győri válasz nélkül maradt (5–4).

A MAC idegenben tudta meglepni a DVTK-t: az újbudai együttesben Trevor John Gooch két találattal és két gólt érő átadással, Schlekmann Márk 2+1-gyel zárt. A fővárosi csapat végül 5–2-re nyert Miskolcon.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DVTK JEGESMEDVÉK–MAC HKB ÚJBUDA  2–5  (1–2, 0–1, 1–2)
DVTK: DUSCHEK – Doetzel, Hadobás / Hyvarinen, WEHRS / Kiss R., Szirányi / Vojtkó – Walker (1), GALANISZ 1, Mihalik / Szabad, Miskolczi, Ritó / Lövei (1), Mattyasovszky, GALAJDA 1 / Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
MAC: BÁLIZS – Pozsgai, K. Varga (1) / Macaulay (1), Csollák / Tóth Gergely 1, Garát / Ádám Zs. – SCHLEKMANN 2 (1), GOOCH 2 (2), Tóth R. (1) / Dansereau, Kreisz, Izacky / Stevens (1), Molnár B., Djumic / Ritter, Kozma D. Edző: Kangyal Balázs
Miskolc, 610 néző. V: Babic, Soós D., Kedves, Vincze D. Kapura lövések: 33–35. Fegyelmi büntetések: végleges (Szabad)
Tokaji Viktor: – A MAC ellen nulla kettes hátrányról nagy feladatot jelentett a találkozó... Ezt nem engedhetjük meg magunknak, és azt sem, hogy ne találjuk a helyünket a pályán! A második és a harmadik harmadban már jól dolgoztunk, a történtekből pedig tanulnunk kell.
Kangyal Balázs: – Az első harmadban kiváló teljesítményt nyújtottunk. Aztán megfordult a játék képe, részben mert a fiúk nem azt játszották, amit elterveztünk. Végül azzal nyertünk, hogy jobban használtuk ki a helyzeteinket. Örvendetes, hogy mindkét oldalon sok jó egyéni teljesítmény akadt.

FTC-TELEKOMUNI GYŐRI ETO 54 (2–1, 2–2, 1–1)
FTC: Arany – Kärmeniemi, Sarcia (1) / Bohunicky, McFadden (1) / Boros, HEGYI Á. (1) / Galántai, Bán – Nagy G. (1), Fowlie 1, Kóger D. 1 / Tamminen, KULMALA 2, SOMOGYI B. (2) / Tóth A. (1), Hajós, Pavuk 1 / Tóth Gergő, Farkas L., Roczanov. Edző: Fodor Szabolcs
GYŐR: Sági Máté – Bugár, Kmec / Bukor 1 (1), Vas Márk / Léránt 1, Tornyai / BÉRES 1, Kováts – Bödök (1), CZAKÓ (1), NAGY M. (1) / Dézsi, Schmál 1, Turbucz / Madácsi, Páterka (1), Szalma (1) / Majoross B., Mesterházy, Szlama. Edző: Ladányi Balázs
Tüskecsarnok, 628 néző. V: Kormos, Kókai, Dorner, Kövesi
Kapura lövések: 45–35
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 7/3