Erste Liga: alaposan megbüntették az ellenfelén ütőjét törő védőt

2021.11.09. 12:41
Hat meccset ért Dóczi ütése (Fotó: fradi.hu)
A Magyar Jégkorong-szövetség fegyelmi bizottsága legutóbbi ülésén tárgyalta a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) vasárnapi FTC–MAC (5–2) mérkőzésén történt esetet, amikor a MAC védője, Dóczi Zsombor testre ütésért nagybüntetést és végleges fegyelmit kapott. A tárgyalás után a fegyelmi bizottság úgy döntött, hogy a fiatal védőt hat mérkőzésre szóló eltiltással bünteti tettéért.

A remek hangulatú vasárnapi mérkőzés 26. percében, a második ferencvárosi gól előtt Dóczi próbálta megakadályozni a zöld-fehérek ziccerben kilépő finn támadóját, Juhani Tamminent, amikor ütőjével akkorát csapott ellenfele könyökére, hogy a sportszer eltört, ráadásul a szabálytalan megmozdulás eredménytelen is volt, mert a ferencvárosi játékos gólt szerzett.

Persze, ha Tamminen nem talál be, Dóczi tette akkor is a fegyelmi bizottság elé kívánkozott, s a grémium a keddi ülésén meg is tárgyalta a fiatal védő ügyét, s az alábbi megállapításokat tette, valamint döntést hozta.

„A mérkőzés 26. percében Dóczi Zsombor kapura törő ellenfelével szabálytalankodott. Botját
magasba emelve hátulról olyan nagy erejű ütést mért ellenfele felső testére, hogy az eltört rajta. A
mozdulat nem a korong megszerzésére, hanem kizárólag sérülés okozására volt alkalmas. Az ilyen
és ehhez hasonló megmozdulások kiemelten sérülésveszélyesek, sportszerűtlenek, ezeknek a
szabálytalanságoknak a jégkorongban nincs helyük.

A Fegyelmi Bizottság Dóczi Zsombort, a MAC HKB Újbuda játékosát a sportszerűtlen és
sérülésveszélyes szabálytalanság miatt 6 mérkőzésről eltiltja.

A játékos a büntetését csapata soron következő Magyar Kupa és Erste Liga mérkőzésein tölti le.

Az eltiltás letöltéséig a játékos semmilyen más korosztályú MJSZ bajnoki, és más, külföldi
bajnokság szervezésében zajló mérkőzésen sem vehet részt.”

Dóczi a büntetés értelmében csapata következő négy Erste Liga és két Magyar Kupa találkozójáról marad le.

AZ ESET VIDEÓN 0:50-TŐL