Erste Liga: az első harmadban nem, a másodikban hengerelt a Csíkszereda

Cs. B.Cs. B.
2021.11.28. 20:10
A MAC ismét legyőzte a DVTK-t (Fotó: Mudra László)
Ezúttal nem a Magyar Kupában, hanem az Erste Ligában győzte le a MAC Újbuda a DVTK-t (3–1) – a hazaiak az első harmadban már kettővel vezettek, s az utolsó etapban ugyan szépítettek a miskolciak, az egyenlítés már nem jött össze nekik. Míg a listavezető Csíkszereda 8–1-re kiütötte a szintén erdélyi Brassót

A szlovák élvonalban töltött három év után a magyar bázisú ligába ebben az idényben visszatért Jegesmedvék egymást követő harmadik találkozójukon kaptak ki.

A gól nélküli első játékrész után a második harmadot 7–1-re (!) nyerte a Csíkszereda a négy gólpasszt kiosztott Sofron István vezérletével.

A Csíkszereda egymást követő 12. találkozóján győzött a magyar bázisú ligában.

Kiss Patrik az utolsó percben szerezte meg a győztes gólt az Újpestnek a Győr ellen (2–1).

A Ferencváros magabiztos győzelmet aratott a Debrecen felett, s immár a tabella harmadik helyét foglalja el.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
MAC HKB Újbuda–DVTK Jegesmedvék 3–1
(2–0, 0–0, 1–1)
Budapest, Tüskecsarnok, 496 néző. Vezette: Gangel, Rencz, Vincze P. T., Balla.
MAC: BÁLIZS – Macaulay, Tóth Gergely / Garát (1), K. Varga / Pozsgai (1), Csollák – Schlekmann, GOOCH 1, IZACKY 1 / Dansereau (1), Ádám, Ritter / Stevens, Molnár B., Djumic 1 / Tóth R., Kreisz, Pápa. Edző: Kangyal Balázs
DVTK: Duschek – Kiss R., Wehrs 1  / Szirányi B., Hyvärinen / Hadobás, Doetzel – Walker (1), Miskolczi, Elgestal / Galajda, Lövei, Mattyasovszky / Galanisz, Vojtkó, Mihalik / Szabad, Farkas M., Pecsét. Edző:      Tokaji Viktor
Kapura lövések: 33–55
Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 5/1
 Kangyal Balázs: – Egyedül a három pontnak örülhetünk, a találkozó nagy részén gyengén játszottunk. Az emberhátrányos védekezéssel és a kapusunk teljesítményével elégedett voltam, de hiába vagyunk fiatal csapat, mostanra ennél érettebbnek kell lennünk.
Tokaji Viktor:  – Nem szoktam „bírózni”, de ezúttal nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy kritikus pillanatokban olyan döntések születtek, amelyek meghatározták a mérkőzés kimenetelét… Ettől függetlenül nekünk a játékunkkal kell törődnünk, amit a jégen láttam, az tetszett.

SC Csíkszereda (romániai)–Brasov Wolves (romániai) 8–1 (0–0, 7–1, 1–0)
Csíkszereda, 580 néző. Vezette: Gergely (romániai), Mihai, Crisan (románok), Bándi.
CSÍKSZEREDA: ADORJÁN A. – Farkas T., Kuljas 2 / KUBÁT 1 (2), Salló A. / Gecse, Láday (2) – Fodor Cs., SZKACSKOV1 (2), Stach (1) / Becze T. 1 (1), Péter B. 1 (1), SOFRON (4) / Casaneanu 2, Reisz (2), Rokaly N. / Péter A. Edző: Rico Rossi
BRASSÓ: Polc (Tőke) – Boriszenko (1), Raszulov / Bors, Wiliams / Csernyuk, Gajdó / Ráduly, Szőcs – Huard, Machala, Valchar (1) / Gliga 1, Hunt, Zagidullin / Kovács M., Molnár Zoltán, Molnár Zsombor / Gajdó, A. Vasile, R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 46–15. Gól – emberelőnyből: 4/6, ill. 7/1. Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi büntetés (Hunt, Láday)
Rico Rossi: – Tetszett a játék, amióta átvettem a csapat irányítását, most először nem kerültünk hátrányba, ráadásul ismét szurkolók előtt játszhattunk. A srácok és a nézők is felfokozott hangulatban voltak, óriási ez a siker!
Dave MacQueen: – Eleinte kiegyenlített volt a meccs, de a második harmadban elveszítettük a fonalat, sorra gyűjtöttük be a kiállításokat, a Csíkszereda pedig kihasználta a kínálkozó lehetőséget. Az utolsó játékrészben már csak az volt a cél, hogy ne rontsunk még tovább pocsék helyzetünkön.

FTC-Telekom–Debreceni EAC 4–1 (2–1, 0–0, 2–0)
Budapest, Tüskecsarnok, 257 néző. Vezette: Kókai, Babic, Mizsák, Szabó Dávid
FTC: ARANY – BOROS 1 (1), Kärmeniemi / McFadden, Seregély Máté / Hegyi Á., Sarcia – Hajós, Kóger, Nagy G. / FOWLIE 1, Tóth A. (1), Tóth Gergő / Kulmala, Somogyi B. (1), Tamminen / Galántai 1, Komáromy (2), Roczanov 1. Edző: Fodor Szabolcs
DEAC: HETÉNYI Z. – Kloz, Vokla (1) / Gőz, Klimek / Bogesics, Sándor F. / Jakabfy – Dalecky 1, Novotny, Turcotte / Kulesov, Sági Martin, Spirko / Kozma F., Mazzag, Molnár D. / Almási, Berta, Sándor B. Edző: György József
Kapura lövések: 54–38. Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 5/0
Fodor Szabolcs: – Lendületbe jöttünk az Újpest elleni kupameccsgyőzelemmel, és végre annak a Ferencvárosnak a képét mutatjuk, amelyért érdemes kijönni a csarnokba. Ezt a hozzáállást kell állandósítanunk, továbbvinnünk a hétköznapokra, az edzésekre és minden mérkőzésre.
György József: – Bár pontot nem szereztünk, nem vagyok elégedetlen. Tisztában vagyunk vele, hogy jobb csapattal mérkőztünk meg. Sajnos ezúttal nem sikerült gólokra váltani a lehetőségeinket, de mindent megtettünk, ami tőlünk telt, ez most ennyire volt elég.

Újpesti TE–UNI Győr ETO HC 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Budapest, Megyeri út, 379 néző. Vezette: Mach, Soós D., Fényi S., Sipos.
ÚJPEST: RAJNA – Balázsi, STADEL (1) / Horváth A., Jago / Nemes, Varga A. – Kiss P. 1, Németh A, Suter (1) / Benk (1), Coatta (1), JUST 1 / Balogh B., Csergő, Robichaud / Zsigmond. Edző: Virág Csaba
GYŐR: SÁGI MÁTÉ – Tornyai, Vas Márk / Bukor, Kováts / Erdőhelyi, Léránt / Mesterházy, Vesutkin – Dézsi Bence, Madácsi, Schmál / Béres, Czakó, Szalma / Bödök 1, Páterka (1), Turbucz / Majoross B., Odnoga M., Szlama. Edző: Ladányi Balázs
Kapura lövések: 50–29. Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 4/0
Virág Csaba: – Nehézkesen indult a meccs, lassan értük el az üzemi hőfokot. Kőkeményen meg kellett dolgoznunk a győzelemért, ami vezéráldozatot is követelt: csapatkapitányunkat, Benk Andrást kórházba szállították, felszakadt a bőr a fején, és az orra sem állt természetesen…
Ladányi Balázs: – Az előző meccsünkön nyújtott játékhoz viszonyítva elégedett lehetek, ég és föld a kettő. Sajnos a szoros meccseket továbbra sem tudjuk a saját javunkra billenteni, kár, hogy végül egy pontra sem volt elég, amit a jégen mutattunk, de a sok kiállítással a saját lendületünket törtük meg.

1. Sport Club Csíkszereda 20 15 1 2 2 99–55 +44 49
2. ÚjpestiTE 20 12 4 2 2 66–33 +33 46
3. FTC-Telekom 19 13 1 1 4 64–32 +32 42
4. MAC HKB Újbuda 20 11 2 2 5 81–55 +26 39
5. Gyergyói Hoki Klub 19 11 3 5 86–66 +20 39
6. Brasov Wolves 20 9 2 9 78–73 +5 29
7. Debreceni EAC 21 7 1 2 11 68–74 –6 25
8. UNI Győr ETO HC 21 7 3 11 63–69 –6 24