Erste Liga: a MAC simán győzött a DEAC otthonában

K. G.K. G.
2020.10.18. 21:45
A világos mezes MAC simán győzött (Fotó: DEAC)
Rangadónak indult, meglepően sima lett: az Erste Liga éllovas pozíciójáért vasárnap este Debrecenben jégre lépő DEAC és MAC küzdelméből magabiztosan (5–1) kerültek ki győztesen a vendég újbudaiak.

Úgy tűnik, a hajdúságiaknak nem tett jót, hogy az utóbbi másfél hetet kényszerpihenőn töltötték elmaradt bajnokijaik miatt – a ritmusban lévő MAC a nyitó harmadban valósággal átgázolt ellenfelén, a 18. percre már négy góllal ment, négy különböző gólszerzővel.

Ehhez a kapuban Bálizs Bence tette hozzá a magáét, a válogatott kapus ihletett formában védett, végül csak az 53. percben kapitulált, immár 5–0-nál, a fővárosiak így átvették a vezetést a tabellán.

A Megyeri úton közben első rendes játékidős sikerének örülhetett az Újpest: a lila-fehérek az ezer sebből vérző, csupán 14 mezőnyjátékost kiállítani tudó, ám így is becsülettel harcoló Titánok ellen tudtak győzni.

ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ

DEAC–MAC HKB ÚJBUDA 1–5 (0–4, 0–0, 1–1)
Debrecen, 250
néző. V: Salánki, Babic, Mokrai, Vincze D.
DEAC: Hetényi Z.
Kloz (1), Vokla – Blake Orbán, Filbrandt – Sándor F., Kiss R. – Bogesics
Izacky 1, Novotny, Dalecky – Kulesov, Pesztunov, Mazzag – Kiss Patrik, Kozma F., Szűcs I. – Molnár D.
Edző: David Musial
MAC ÚJBUDA: BÁLIZS
POZSGAI 1, Dóczi – Garát, Tornyai 1 – Jászai, Bugár – Csollák
Sofron I. (1), Nagy K. 1, Molnár B. – BRANCE ORBÁN 1 (1), Kreisz 1, TERBÓCS (2) – Kedves R., Majoross B. (1), Lőczi (1) – Ádám, Ritter, Strenk O.
Edző: Kangyal Balázs
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Kapura lövések: 46–43
David Musial:
– Borzalmas első félidőt produkáltunk, erre nincs más jelző. A második harmadban megpróbáltunk mindent, megvoltak bőven a lehetőségeink ahhoz, hogy felzárkózzunk, de a szerencse is elpártolt mellőlünk, és lassan a hitét is elvesztette a csapat. Ez ilyen meccs volt, rémálmaimban se lássak olyan szörnyűséget, mint amilyen a nyitó harmadunk volt!
Kangyal Balázs: – Életem legjobb első harmadát láttam este, ilyet még játékosként sem éltem át, egyszerűen tökéletesen jégkorongoztunk. A másodikban sajnos kiestünk a ritmusból, és ekkor – valljuk be – szerencse is kellett, hogy ne kapjunk gólokat, ám a harmadik harmadban okos hokival sikerült őrizni az eredményt. Összességében remek teljesítményt nyújtott a csapat.

ÚJPEST–TITÁNOK 6–3 (1–1, 2–1, 3–1)

Megyeri út, 356 néző. V: Mach, Pálkövi Zs., Banga, Bedő
UTE: Márkus
Horváth A., Stadel – KISS PHILIP 1 (1), SELAN 1 – Kovács Attila (1), Varga A. (1)
Bodó (1), JUST 1 (2), VINCZE P. 1 (2) – Ljuducsin 1, Nemes, Vorobjov (1) – FLISZÁR 1, Godó, Rafaj – Kovács S.
Edző: Virág Csaba
TITÁNOK: Gyenes
Dobmayer, McNulty (1) – Erdély B. (1), Reiter A. (1) – Kóger B., Hajnal
Almási, BALOGH B. 1, MADÁCSI 1 – Németh K., TIAINEN (2), JAKIMCSUK 1 (1) – Csiszer, Sándor-Székely
Edző: Kasper Vuorinen
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Kapura lövések: 49–29
Virág Csaba:
– Az első harmadban nem az történt, amit látni szerettünk volna, ennek a szünetben hangot is adtunk az öltözőben. Ahogy elkezdtünk többet korcsolyázni, aktívabbak lettünk, egyből megnyíltak azok a lehetőségek, amelyekből mi jöttünk ki jobban. A második harmadban mutatott játéknak és nyomásgyakorlásnak köszönhetően a záró játékrészben könnyebb dolgunk volt, mert fáradtabb volt az ellenfél. Mindig jó érzés sok gólt lőni, megküzdöttünk érte.
Kasper Vuorinen: – Kettő kettőig fel tudtuk venni a harcot az ellenféllel, de ezt követően szinte az összes egyéni párharcot elvesztettük, rengeteg időt emésztett fel, míg ki tudtuk juttatni a korongot a saját harmadunkból, továbbá sokkal agilisabb volt az Újpest a sarkokban és a kapunk előtt. Tíz hiányzónk volt, összességében reális eredmény született.

1. MAC HKB Újbuda 5 3 1 1 27–13 +14 12
2. Corona Brasov Wolves 5 3 1 1 20–12 +8 12
3. Sport Club Csíkszereda 5 3 1 1 28–22 +6 10
4. DEAC 6 2 1 2 1 22–21 +1 10
5. Gyergyói Hoki Klub 7 1 1 2 3 16–25 –9 7
6. FTC-Telekom 5 2 2 1 20–22 –2 6
7. UTE 4 1 1 2 15–14 +1 5
8. Opten Vasas HC 4 1 3 9–17 –8 3