Erste Liga: a hajrában bukott el az FTC a Brassó ellen

2022.10.30. 20:21
Három gólt is kapott a végén a Ferencváros (Fotó: FTC)
A Corona Brasov 6–3-ra nyert az FTC-Telekom vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Három vesztes meccset követően újra nyert a Corona Brasov. A Ferencváros a 9. percben vezetéshez jutott, ám ez volt az egyetlen alkalom, hogy a fővárosiak előnyét mutatta az eredményjelző, tíz percel később egyenlítettek az erdélyiek, majd a második harmadban tovább növelték előnyüket. Az FTC az utolsó harmad elejére egyenlíteni tudott, ám az utolsó percekre összeomlott, a Brassó újabb három gólt szerezve biztosította be győzelmét.

A DEAC hiába húzott el két góllal az első harmadban a FEHA vendégeként, a fehérvári fiatalok a másik két játékrészben kétszer annyival válaszoltak.

A Csíkszereda háromszor is vezetett a JAHC otthonában, mégsem tudott nyerni sem a rendes játékidőben, sem pedig a hosszabbításban – végül szétlövéssel sikerült nyerniük a Vasas Jégcentrumban.

Egészen az utolsó harmad közepéig nem esett gól az Újpest és a Gyergyó összecsapásán – ekkor viszont bekezdtek a lila-fehérek és szűk nyolc perc alatt vágtak be hármat vendégeiknek.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–4 (1–1, 2–2, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Vasas Jégcentrum, 516
néző. V: Mach, Korbuly, Szabó Dániel, Balla.
BJA HC: Kornakker – Pozsgai (1), Szabó B. 1 / K. Varga, Garát 1 / Gőz, Dóczi – Culigin, Galoha 1, Ravasz / Elo (1), Viikilä (1), Schlekmann / Molnár B., Nagy Krisztián, McCormick / Tóth R. (1), Weidemann, Djumic. Edző: Kangyal Balázs
CSÍKSZEREDA: Szamankov – Kubát, Farkas T. (1) / Clarke, Gecse / Ferencz-Csibi, Láday / Bajkó Cs. – Szkacskov (1), ROKALY SZ. 4, Péter B. (2) / Stach, Sofron, Részegh T. / Becze T., Fodor Cs., Reisz / Casaneanu, Részegh Zs., Rokaly N. Edző: Hozó Levente
Kapura lövések: 51–43. Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 4/0
Kangyal Balázs:
– Kissé csalódott vagyok, az utolsó húsz percben játszottunk igazán jól, előtte egyáltalán nem. Legalább tíz ordító helyzetünk volt, amelyekből nem lett gól, márpedig ha ezeket nem lőjük be, nem is érdemlünk győzelmet. A hoki igazságos sport, annak kedvez, aki többet tesz a szerencséjéért.
Todor Krisztián (másodedző): – Igazi hokicsemege volt a szurkolóknak ez a mérkőzés, folyamatos hajtás a jégen, különösebb megszakítás nélkül. A mérkőzés bizonyos szakaszaiban mi domináltunk, máskor viszont a hazaiak, élvezetes meccs volt. Kedden Miskolcon játszunk, oda is győzni megyünk.

FTC-TELEKOM–CORONA BRASOV (romániai) 3–6 (1–1, 1–2, 1–3)
Budapest, Tüskecsarnok,
411 néző. V: Nagy Attila, Haszonits, Molnár, Váczi.
FTC: Arany – Kärmeniemi, Sarcia / Kucsma, Szorokin / Boros, A. Nilsson – Kulmala (2), NAGY G. 1 (1), Tóth A. / BETTERIDGE 1 (1), Kaijser, Kestilä / Farkas L., Kreisz B., Tóth Gergő / Bán 1, Galántai, Kozma D. Edző: Fodor Szabolcs
BRASSÓ: TŐKE – BORISZENKO (3), Sweeney / Garcia, Williams / Bors, Gajdó T. / Buda – Domingue (2), SCHABER 3, VAN WORMER 1 (2) / Gliga 1, VALCHAR 1 (2), Zagidullin / Gajdó B., Kovács M., Szabó P. / Antal, Vasile A., Vasile R. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 55–27. Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 1/1
Fodor Szabolcs:
– Uraltuk a meccset, de nagyon rossz volt a helyzetkihasználásunk, ebben az ellenfelünk sokkal jobbnak bizonyult. Ez csak az egyik oka a vereségünknek, a játékosaimnak meg kell érteniük, hogy hatvan percen keresztül kell a Fradihoz méltóan küzdeni, ha nem is megy jól a játék, akkor is csúsznunk-másznunk kell a jégen.
Dave MacQueen: – Nagy győzelmet arattunk, ami jót tesz az önbizalmunknak. Kifejezett célunk volt, hogy az első harmadot ne hátrányban zárjuk, mert idegenben nagyon nehéz onnan visszajönni a meccsbe. Nem láttam, hogy három három után pánikba estek volna a játékosaim, mindenki küzdött azért, hogy a rendes játékidőben megnyerjük a mérkőzést.

UTE–GYERGYÓI HK (romániai) 3–0 (0–0, 0–0, 3–0)
Megyeri út, 876
néző. V: Rencz, Dósa, Sábián, Kövesi.
UTE: RAJNA – Kiss D., Tornyai / Kmec (1), Pokornyi / Balázsi, Ph. Kiss – Benk (1), Henttonen 1, JUST 1 (1) / Kiss P., PERESZUNKO (2), Shirley / Kovács Alex, Nemes 1, Németh A. / Balogh B., Kovács S. Edző: Virág Csaba
GYERGYÓ: Rinne– Haaranen, Jalonen / Fejes, Saari / Imre, Kozma Zs. – B. Orbán, Tranca, Bodó / Sylvestre, Sárpátki, Vincze P. / Sándor-Székely, Császár, Szigeti / DiDiomete, Csiszer, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 41–34. Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 1/0
Virág Csaba:
– A jövő eldönti, hogy kimásztunk-e a gödörből, de ezúttal mindent megtettünk ennek érdekében. Sokat dolgozott a csapatom öltözőn kívül és belül is, mindenki kivette a részét a mai sikerből. Nagyszerű csapatmunka volt a kapustól kezdve a hátvédeken át egészen a csatárokig mindenki részéről.
Szilassy Zoltán: – Az első két harmadban az Újpest akarata érvényesült, nem dolgoztunk eleget ahhoz, hogy megnyerjük ezt a meccset. Az ellenfél nehéz szériából jött, mindent megtett hazai jégen, hogy kilábaljon a gödörből, és ez látszott is, ők nagyon keményen dolgoztak, mi meg csak a képességeinkre hagyatkoztunk. Legközelebb hatékonyabbnak kell lennünk.

FEHA19–DEAC 4–2 (0–2, 2–0, 2–0)
Székesfehérvár, 347
néző. V: Máhr-Stumpf, Németh M., Szabó Dávid, Pallós.
FEHA19: MÁRKUS – MINGAZOV 1 (2), Kóger B. (1) / CSOLLÁK (1), Dobmayer (1) / Farkas B., Salamon (1) / Trastasenkovs – Cizas (1), Simon P., Ambrus Cs./ Farkas L. 1, Fekete A., KECELI-MÉSZÁROS 1 (1) / Mayer, Rétfalvi 1, Dézsi Barnabás / Alapi, Grin, Győrffy. Edző: Anatolij Bogdanov
DEAC: Gönczi L. – Bogesics, Szoszunov / Jakabfy, Zalamaj / Bukor, Vokla (1) – Kozma F., Mihalik A., Novotny 1 / Dalecky (1), Izacky, Spirko (1) / Molnár D., RÉVÉSZ M. 1, Sági Martin (1) / Mihalik G., Szmirnov. Edző: György József
Kapura lövés: 30–44. Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 9/1
Anatolij Bogdanov: – Az első harmadban keveselltem a befektetett energiát. A Debrecen szerzett két gólt, de a második játékrészben egyenlítettünk, nagy szükségünk volt az emberelőnyös találatunkra. A harmadik harmadra nem tudom, miből merítettek erőt a srácok, okosan játszottunk, megvoltak a lehetőségeink és gólokat szereztünk. Mióta Székesfehérváron dolgozom, a DEAC mindig nehéz ellenfélnek bizonyul, eddig még nem is győztük le.
György József: – Az első húsz perc után kettő nullára vezettünk, de szóltam a srácoknak, hogy vigyázzunk, mert veszélyes a Fehérvár. A sors is igazságos, a második játékrész elején elszórakoztuk a lehetőségeinket, és ezt megbüntette. Ebből tanulnunk kell.