Erste Liga: egygólos FTC-siker; szétlövésben nyert a MAC

MTI/H. D.MTI/H. D.
2020.12.13. 19:06
Rasmus Kulmala (87) egyszer, Tóth Adrián kétszer vette be a Vasas kapuját (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján az FTC-Telekom hazai pályán 4–3-ra legyőzte az Opten Vasas HC-t. A Fehérvári Titánok kétgólos hátrányból fordítottak, és nyertek végül 5–3-ra a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák otthonában. A Gyergyói HK a rendes játékidő végén egyenlített, végül azonban szétlövés után 2–1-re kikapott a MAC HKB Újbudától.

A Ferencváros ismét megszenvedett a Vasassal, de a kétgólos Tóth Adrián vezetésével, és az NHL-t is megjárt kanadai Keaton Ellerby 55. percben szerzett góljával végül 4–3-ra legyőzte az előzetesen jóval esélytelenebbnek tartott ellenfelét.

A Dunaújvárosi Acélbikák hiába kezdett jól, a Fehérvári Titánok végül 5–3-ra nyert idegenben. A DAB sorozatban a 11. vereségét szenvedte el.

A MAC Brassóban és Csíkszeredában is kikapott, így most volt utoljára lehetősége, hogy ne zárja sikertelenül az erdélyi túrát. Az újbudaiak a 12. percben megszerzett góljukkal majdnem nyertek alapidőben, vagyis 3 pontot érően, ám a végjátékban, kapuslehozatallal és emberelőnyben – azaz 6 a 4 elleni játékban – a gyergyóiak egyenlítettek, így következhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés. Ebben a vendégek voltak a jobbak, és hoztak el két pontot Gyergyóból.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ

FTC-TELEKOMOPTEN-VASAS 4–3 (2–1, 1–2, 1–0)
Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette:Kincses, Tímár, Kedves A., Kövesi
FTC:Arany – TÓTH GERGELY(1),ELLERBY1– Hegyi Á., Boros – Sarcia(1),Kärmeniemi – Bán – Somogyi B., Nagy G., Kulmala1– TÓTH A.2,HODGMAN(2),PAVUK(1)– Sági Martin, Hajós, Németh A. – Tóth Richárd, Roczanov, Tóth Gergő – Galántai. Edző:Fodor Szabolcs
VASAS:SÁGI MÁTÉ – Seregély Máté, Bukor – Tornyai, Kmec – Léránt, Farkas B. – Pápa, Kováts – TURBUCZ1,Czakó(1),Bödök(1)– Szalma(1),Páterka, BÉRES1– Vesutkin1,Szlama(1),Schmál – Németh Á., Farkas M., Csiki. Edző:Ladányi Balázs
Kapura lövések:71–23
Kiállítások:2, ill. 6 perc
Fodor Szabolcs:– 71–23 volt a kapura lövések és 35–14 a nagy helyzetek száma a javunkra, ez mindent elárul a meccsről. Nem kétséges, uraltuk a meccset, örök igazság viszont, hogy a jégkorongot is gólra játsszák, ebben pedig az ellenfél sokáig tartotta magát.
Ladányi Balázs:– Sokszor az életünkért küzdöttünk a saját harmadunkban, de egész jól megoldottuk a meccs nagy részében. Jobb volt a Fradi, nem az volt a kérdés, melyik csapat dominált, hanem hogy sikerül-e kihúznunk és rabolni egy pontot. Nem sikerült, de megpróbáljuk legközelebb is, az ígéretünket pedig betartottuk, nehéz ellenfelei voltunk a címvédőnek.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3–5 (3–1, 0–3, 0–1)
Dunaújváros, zárt kapuk mögött, V:Gangel, Varjú, Váczi, Molnár M.
DAB:Pinczés B. – Kovács B. Z.(1),Pozsár – Jakabfy, Nilsson – Dósa(1),Mestyán – Hruby, Somogyi N. – St. Pierre, Szappanos1,Török(1)– Dansereau1 (1),Mazurek1,Odnoga M.(1)– Németh P., Pihlqvist, Szubotics – Barna, Gebei G., Tamás. Edző:Leo Gudas
TITÁNOK:GYENES – Ambrus, Reiter A. – Erdély B., McNulty(1)– Dobmayer, Vas Márk – Nagy Á. – Császár1,LUUSUANIEMI1 (2),TIAINEN1– Kovács Alex, Mihály Ákos, Péter A. – Dézsi, Németh K., Rétfalvi – Almási(1),Balogh B.1,MADÁCSI1 (1)– Jakimcsuk. Edző:Kasper Vuorinen
Kiállítások:14, ill. 8+10 perc fegyelmi (Kovács Alex)
Kapura lövések:38–31
Borbás Gergely:– Ugyan korán hátrányba kerültünk, az első harmadban mégis úgy játszottunk, ahogy azt terveztük, így sikerült fordítanunk, majd két góllal meg is lépni. A második harmadtól viszont újra előjöttek a gyermeteg hibáink, s külön bosszantó, hogy ezeket a legjobb játékosaink követték el.
Kasper Vuorinen:– Nem kezdtünk rosszul, hamar gólt szereztünk, ám utána elkövettünk néhány hibát. Kulcsmomentum volt, hogy három egynél kivédekeztük a kettős emberhátrányt, amivel megadtuk az esélyt magunknak a felzárkózásra. A második harmadtól keményen dolgoztunk, tudtuk, hogy meglesznek a lehetőségeink, szerencsére így is volt.

GYERGYÓI HK (romániai)MAC HKB ÚJBUDA 1–2 (0–1, 0–0, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Gyergyószentmiklós, zárt kapuk mögött. Vezette:Kókai, Pálkövi Zs., Dorner, Kis-Király
GYERGYÓ:COOKE – Kozma, Troncinsky(1)– Ferenc-Csibi, PODLIPNIK1– Nagy Cs., Raszulov – Fejes, Lázár – Koskiranta, St. Amant, Péter Zs. – Silló A., Szabó K.(1),Szigeti – Benedek, Bíró G., Csergő – Barabás, Elekes, Sára. Edző:Szilassy Zoltán
MAC HKB:BÁLIZS – Pozsgai, Dóczi – MACAULAY1,Jászai – Garát, Tornyai – Strenk O., Bugár – BRANCE ORBÁN1,Kreisz B., Terbócs – Schlekmann, Nagy K., Ádám – Molnár B., Csollák, Majoross B.(1)– Lőczi, Ritter Z., Kedves R. Edző:Kangyal Balázs
Kapura lövések:39–37
Kiállítások:12, ill. 10 perc

Szilassy Zoltán:– Jól kezdtünk, aztán feléledt a MAC, főleg letámadásban. A középső harmadban mi domináltunk, csak nem voltunk hatékonyak, de a legvégén egy szép fórgóllal sikerült egyenlítenünk. Utána egyik csapat sem kockáztatott. Pozitívum, hogy egyre erősebbek vagyunk fizikailag, az is jó, hogy csak egyet kaptunk, ugyanakkor egy lőtt gól kevés a győzelemhez.
Kangyal Balázs:– Rövid felnőttedzői pályám egyik legértékesebb győzelmét arattuk. A hosszú utazást követően négy nap alatt háromszor játszottunk, ám mindig alkalmazkodni kell, és habár nem játszottunk jól, olyan csapatmunkát láttam, amilyet mindig szeretnék. Lehet, hogy pontszámban kevesebbet hozott ez a túra, mint amit vártunk, de egyebekben sokat.