Erste Liga: a DVTK-t és az FTC-t is kiütötték

V. Á.V. Á.
2021.10.14. 19:53
A DVTK nagy vereségbe szaladt bele a Brassóban (Fotó: Brasov Wolves)
A Brasov Wolves kiütötte a DVTK Jegesmedvéket a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. Az FTC-Telekom szintén Erdélyben szenvedett súlyos vereséget a Csíkszereda otthonában.

Az edzőváltást követő második mérkőzését is megnyerte a címvédő Csíkszereda, amely 5–0-ra győzte le az FTC-t. A házigazda már az első harmadban 3–0-ra vezetett.

A DVTK-nak szintén nem volt esélye vendégként. A miskolciak két harmadot követően már hatgólos hátrányban voltak a Brasov Wolves otthonában (7–1), végül 7–2-re kaptak ki.

A Gyergyói HK szoros mérkőzésen nyert a DEAC ellen, és átvette a vezetést a tabellán.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

GYERGYÓI HK (romániai)–DEAC 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
Gyergyószentmiklós
, 850 néző. V: Rédai, Radu G., André (romániaiak).
GYERGYÓ: RINNE – HAARANEN 1, KOZMA ZS. / Fejes, SAARI (1) / Ferencz-Csibi, Györfy / B. Orban, Tódor – CSÁSZÁR, VINCZE G. 1, VINCZE P. (1) / SÁRPÁTKI, SZIGETI 1 (1), Tranca / Bíró G., Sándor-Székely, Silló / Benedek, Lázár, Péter Zs. Edző: Szilassy Zoltán
DEAC: Antek – Gőz, Klimek / KLOZ (1), VOKLA / Berta, Sándor F. / Bogesics – Hári N., Kulesov, Spirko / DALECKY (1), Kozma F., Turcotte 1 / Mazzag, MOLNÁR D., SÁGI 1 / Almási. Edző: David Musial
Kapura lövések: 48/42.
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 3/0
Szilassy Zoltán:
– Nehéz szülés volt, de minden jó, ha jó a vége. Az első harmadban lelőttek minket a pályáról, túl kényelmesek voltunk, és folyamatosan le voltunk maradva, ami egyáltalán nem tetszett. Mondtam is a szünetben a játékosoknak, hogy ez így kevés lesz. A második harmadban gyökeresen megváltozott a hozzáállásunk, és végre egy izgalmas 3–2-t játszottunk, ilyen egy igazi hokimeccs!
David Musial: – Jól játszottunk, sok lehetőségünk is volt, de csak kétszer találtunk be. Fájó vereség, mert sokat hibáztunk a Gyergyó kapuja előtt, és egy perccel a vége előtt kaptunk egy gólt, így ők hárommal, mi pont nélkül megyünk tovább. Pénteken újabb meccs vár ránk, amelyen ugyanilyen színvonalon kell teljesítenünk.

BRASOV WOLVES (romániai)–DVTK JEGESMEDVÉK 7–2 (2–0, 5–1, 0–1)
Brassó
. V: Mihai, Crisan, Filip (románok).
BRASSÓ: Tőke – Boriszenko, RASZULOV 1 (1) / Bors H., Williams (1) / Gajdó T., Ráduly / Haraga, Szőcs Z. – Hunt (1), TROTTER 2 (2), HUARD (5) / Machala, VALCHAR 3, Gliga (1) / Kovács M. 1, Molnár Zs., Zagidullin / N. Vasile, Gajdó B. (1), A. Vasile. Edző: Dave MacQueen
DVTK: Kiss B. (PRATÁK) – Doetzel, Wehrs (1) / Szirányi B. (1), Hyvärinen / Hadobás, Farkas O. / Mihalik – WALKER 1, Szabad, Elgestal / Galanisz (1), Miskolczi, Ritó 1 / Vojtkó. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 38–33.
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 7/1
Dave MacQueen:
– Jól álltunk bele a meccsbe, megszereztük a vezetést, ráadásul egy fórgóllal, ami fontos volt, mert sokat dolgoztunk, hogy javítsunk az emberelőnyös játékunkon. A második harmad nagyszerűen sikerült, sok gólt lőttünk, ami jót tett a csapatmorálnak.
Tokaji Viktor: – Nem kezdtünk rosszul, de a középső harmadban elkezdtünk valami teljesen mást csinálni, így a Brassó kihasználta a legtöbb hibánkat, mi pedig teljesen szétestünk, és innen már nem volt visszaút.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FTC-TELEKOM 5–0 (3–0, 0–0, 2–0)
Csíkszereda
, 650 néző. V: Gergely L., Sikó, Bandi, Magyar Á
SPORTKLUB: ADORJÁN A. – KUBÁT 1 (1), SALLÓ A. / Farkas T., KULJAS (1) / Gecse, Reisz / Bajkó, Láday – Péter B., Rokaly Sz., SOFRON (1) / BECZE T. 1 (1), BÍRÓ T. 2, Rokaly N. / Fodor Cs. (1), SZKACSKOV 1 (2), STACH (2) / CASANEANU, Péter A. Edző: Hozó Levente
FTC: Arany – McFadden, Kärmeniemi / Bán, Bohunicky / Hegyi Á., Sarcia / Boros, Galántai – Fowlie, Kulmala, Nagy G. / Kóger, Somogyi, Tamminen / Hajós, Pavuk, Tóth A. / Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs.
Kapura lövések: 49/27
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 5/0.
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Láday), ill. végleges fegyelmi (Fowlie)
MESTERMÉRLEG:
Hozó Levente:
– Nehéz mérkőzésre számítottunk, tisztában voltunk a Ferencváros erősségeivel. Az első perctől a saját játékunkat próbáltuk ráerőltetni ellenfelünkre, s ez sikerült. Nem volt kérdés, hogy megnyerjük-e a találkozót. Kellett hozzá a kiváló kapusteljesítmény is, de igazi csapatként dolgoztunk a jégen. A letámadásokban, a befejezésekben elsőként voltunk ott, ellenfelünknek pedig nem tetszett ez a játékstílus. Megemelem kalapom a fiúk előtt.
Fodor Szabolcs: – Ellenfelünk sokkal jobban kezdte a mérkőzést, mint mi. Egyáltalán nem az történt a pályán, amit szerettünk volna és amit megbeszéltünk. Szinte az első harmadban eldőlt a találkozó, utána csak rohantunk az eredmény után. Tudjuk, a Csíkszereda kiváló csapat, és hazai pályán mindig kiemelkedőt nyújt. Ráadásul a közönség is nagy segítséget adott neki.

TITÁNOK–ÚJPESTI TE 4–3 (2–1, 1–1, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár,
252 néző. V: Máhr-Stumpf, Németh M., Árkovics, Molnár.
TITÁNOK: Szeles – Reiter 2 (1), Hercsel / Dolinar, Farkas / Tkacsenko, Molnár / Kóger, Kucsma – Németh, Lundin, Keceli-Mészáros (1) / Dézsi (1), Fekete, Ambrus Cs. 2 (1) / Jábor, Szabó, Győrffy / Mayer, Parragi (1), Csiszer. Edző: Anatolij Bogdanov
UTE: Márkus – Balázsi, Stadel (1) / Gáspár, Jago / Kiss D. 2, Kiss Phil (1) – Kovács, Coatta, Kiss Patrik / Suter, Németh A. 1, Benk (1) / Balogh B., Nemes, Kovács S. / Csergő, Nejezchleb, Simon P.. Edző: Virág Csaba.
Kapura lövések: 16–44.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 4/0
Anatolij Bogdanov:
– Egy ideje már dolgozunk ezért, és nagyon örülök a fiúknak, sokat tettek bele a játékukba, pedig kemény volt az ellenfél. Kissé elakadt a szavam, mert nem erre számítottunk, de örülök, hogy a miénk lett a siker. Jó arányban használtuk ki a gólhelyzeteinket, a védelmünk is magabiztos volt, Szeles pedig kétségtelenül a meccs embere. Több játékos is a szokásosnál jobban teljesített, így az egész csapaté is az érdem.
Virág Csaba: – Hiába nem akartunk úgy beleállni a mérkőzésbe, ahogy elkezdtük, mégis megtettük. Utána pedig már nagyon nehéz váltani. A harmadik harmadban mindent egy lapra feltéve támadtunk, ott úgy játszottunk, ahogy kellett volna végig. A hokiistenek azonban nem állnak mellénk, ha nem tesszük le az alapokat az első negyven percben. Azt kaptuk, amit megérdemeltünk. Fáj ez az itt hagyott két pont, de remélem, ez jó tanulólecke lesz számunkra.

1. Gyergyói Hoki Klub 10 6 2 2 50–35 +15 22
2. FTC-Telekom 9 7 1 1 31–17 +14 22
3. UTE 10 5 2 2 1 30–19 +11 21
4. MAC HKB Újbuda 8 5 2 1 33–15 +18 20
5. Sport Club Csíkszereda 10 6 2 2 42–30 +12 20
6. Brasov Wolves 10 6 1 3 57–30 +27 19
7. UNI Győr ETO HC 8 3 5 24–28 –4 9
8. DVTK Jegesmedvék 9 2 1 6 23–29 –6 8