Erste Liga: a DEAC hétgólos meccsen győzte le az FTC-t

CS. M.CS. M.
2020.12.02. 20:01
Győzelmével a DEAC fellépett a tabella második helyére (Fotó: Kiss Annamarie)
A jégkorong Erste Liga alapszakaszában szerdán a DEAC 4–3-as idegenbeli győzelmet aratott az FTC-Telekom felett.

Szerda este két, az élmezőnyhöz tartozó csapat találkozott egymással az Erste Liga alapszakaszában. Az első harmadban mindössze egy gól született, azt a vendég debreceniek ütötték (0–1). A második harmadban Rasmus Kulmala és Nagy Gergő góljaival fordítani tudott az FTC, de kevesebb mint fél perccel a játékrész vége előtt ismét jött egy DEAC-találat, amit Vokla Roland szerzett (2–2).

A záró harmad gyors gólváltással kezdődött: előbb a vendégek szereztek vezetést, majd egyenlített a Fradi. A debreceniek győztes gólját végül Novotny Dominik ütötte 11 perccel a vége előtt (3–4). A DEAC ezzel a sikerrel fellépett a tabella második helyére.

JÉGKORONG,ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ

FTC-TELEKOMDEAC 3–4 (0–1, 2–1, 1–2)
Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött. V: Mach, Nagy A., Pályi-Kiss, Kis-Király
FTC: Arany
Kärmeniemi, Sarcia – Boros, Hegyi Á. – Bán, Ellerby (2) – Galántai, Imre
NAGY G. 1 (1), KULMALA 1 (1), Somogyi B. – Tóth A., Pavuk (1), Tóth Renátó – Sági Martin, Hajós, Németh A. – Tóth Gergő, Roczanov 1, Tóth Richárd. Edző: Fodor Szabolcs
DEAC: HETÉNYI Z.
Berta, Filbrandt – KLOZ (1), VOKLA 1 – Kiss R. (1), Sándor F. – Bogesics
Kozma (1), Kiss P., SZŰCS I. 1 – DALECKY (2), Izacky, Novotny 1 – Hári N. (1), Kulesov, PESZTUNOV 1 – Molnár D. (1), Mihalik, Mazzag. Edző: David Musial
Kapura lövések: 59–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Fodor Szabolcs: – Szerettünk volna sokat lőni, ami sikerült, de ha Hetényi Zoli látja a lövést, nagy valószínűséggel hárít, és kipattanó sincs. Ebben javulnunk kell, a kapu előtt keményebben kell dolgoznunk. Az első húsz percet ráadásul odaadtuk a buta kiállításokkal, utána hiába küzdöttünk – senkinek sem szabad előnyt adni.
David Musial: – Nagyon jól hokiztunk, különösen a védekezőharmadban, elöl pedig türelmesek voltunk, és kihasználtuk a lehetőségeinket. A harmadik gól volt a döntő, taktikus győzelmet arattunk.

1. MAC HKB Újbuda 12 6 3 2 1 55–35 +20 26
2. DEAC 13 7 1 2 3 50–41 +9 25
3. FTC-Telekom 14 4 5 3 2 55–49 +6 25
4. Corona Brasov Wolves 10 6 2 2 43–22 +21 24
5. Gyergyói Hoki Klub 12 4 1 4 3 30–34 –4 18
6. UTE 14 4 2 2 6 51–56 –5 18
7. Sport Club Csíkszereda 5 3 1 1 28–22 +6 10
8. Dunaújvárosi Acélbikák 12 3 1 8 36–59 –23 7