Erste Liga: a Csíkszereda kiütötte az Acélbikákat

D. Á.D. Á.
2023.01.31. 19:52
A Csíkszereda simán nyert a Dunaújváros ellen (Fotó: Erste Liga)
A jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a Csíkszereda 8–3-ra legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat.

Az erdélyi együttes az első harmad derekán került előnybe, majd a 14. percben jött a második hazai gól is. A DAB a játékrész végén szépített ugyan, de a folytatásban újabb két gólt kapott, néhány perc alatt 4–1 lett az állás.

Úgy tűnt, a harmadik harmad akár izgalmas lehet, hiszen nyolc perccel a második játékrész vége előtt 4–3-ra feljöttek a dunaújvárosiak. Ezt követően azonban rálépett a gázpedálra a Csíkszereda – még négy gólt rámolt be, és 8–3-ra megnyerte a mérkőzést.

Az Acélbikák csapata továbbra is pocsékul teljesít, csak az utolsó előtti helyen áll a tabellán, zsinórban hatodik alkalommal szenvedett vereséget.

JÉGKORONG
ERSTE LIGASPORT CLUB CSÍKSZEREDA (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 8–3 (2–1, 3–2, 3–0)
Csíkszereda, 1500      néző.      V:      Mihai (román), Sikó (romániai), Gheorghies (román), André (romániai).
CSÍKSZEREDA:      Adorján A. – KUBÁT      2 (1),      Salló / Láday, Schaus      (1)      / Ferencz-Csibi, Mikkola / Bajko – Krikunov      1,      SZKACSKOV      1 (2), STACH      (3)      / Péter B.      1 (1),      Rokaly Sz., Sofron      1 (1)      / Becze T.      (1),      Milan      (1),      VESELY      2      / Casaneanu, Reisz.      Edző:      Hozó Levente
DAB:
Kovács D. – Brus, Varga A. / Kmec      (1),      Svars      (1)      / Lammi, Léránt / Strenk O., Vas Márk – Embrich, Ödman Hadzinikolic, Valtola / Dézsi Bence, Somogyi B., Szalma      1      / J. Mihalik      1,      Niskanen      (1),      Pinczés O.      (1)      / Horváth Á., Marosi      1,      Szabó Cs.      Edző:      Niko Eronen
Kapura lövések:      44–28.      Gól – emberelőnyből:      5/4, ill. 5/0
Tódor Krisztián (másodedző):
     – Kiválóan kezdtük a mérkőzést, sikerült hamar kétgólos előnyt kialakítanunk, utána viszont kicsit hátradőltünk. Többször pontatlanok voltunk, és sokszor elveszítettük a pakkot. Az első szünetben arra buzdítottuk a srácokat, hogy maximális koncentrációval játsszanak, amit meg is valósítottak: gyorsan, ritmusosan játszottunk, irányítottunk, és megnyertük a mérkőzést.
Niko Eronen:
– Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, ellenfelünk azonban hatékonyan használta ki az emberelőnyeit. A második játékrészben sem játszottunk rosszul, de megint az emberhátrányaink döntöttek a csíkiak javára. Tetszett, ahogy küzdött csapatom, de nem kaphatunk ennyi kiállítást. Ebben a szellemben készülünk a rájátszásért folyó kvalifikációra.

1. Gyergyói Hoki Klub 35 24 2 2 7 147–89 +58 78
2. Budapest Jégkorong Akadémia 33 22 3 1 7 148–81 +67 73
3. DVTK Jegesmedvék 34 18 4 2 10 113–90 +23 64
4. Corona Brasov 35 18 4 2 11 117–98 +19 64
5. Sport Club Csíkszereda 36 13 6 5 12 133–124 +9 56
6. FTC-Telekom 33 16 2 2 13 108–99 +9 54
7. DEAC 34 15 1 3 15 116–120 –4 50
8. UTE 34 9 2 4 19 106–128 –22 35