Erste Liga: a Csíkszereda győzött az FTC vendégeként

V. Á.V. Á.
2022.04.05. 19:46
A zöld mezben játszó Ferencváros hazai pályán nem bírt a címvédővel (Fotó: Dömötör Csaba)
A Csíkszereda 5–1-re nyert idegenben a Ferencváros ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének harmadik mérkőzésén, így 2–1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Kóger Dániel góljával az FTC szerzett vezetést a 9. percben, erre azonban még az első harmadban válaszolt a Csíkszereda. A következő harmadban a vendégcsapat kétszer is betalált, s a záró játékrész elején is eredményes volt (1–4). Az utolsó percben megszületett az ötödik csíkszeredai gól is, magabiztosan nyert a címvédő. 1–5

A második harmadban egy ütközéstől betört a plexi, pont az operatőr előtt. VIDEÓ AZ ESETRŐL ITT!

Folytatás holnap, ismét a Tüskecsarnokban.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, DÖNTŐ
3. MÉRKŐZÉS
FTC-TELEKOM–SC CSÍKSZEREDA 1–5 (1–1, 0–2, 0–2)
Tüskecsarnok, 2153
néző. V: Babic, Rencz, Muzsik, Kis-Király
FTC:
Arany G. – McFadden, Hegyi Á. / Seregély, Kärmeniemi / Boros, Bohunicky / Roczanov, Sarcia – Kulmala, Somogyi B., Tamminen / Tóth A., Tóth Gergő, Fowlie / Pavuk, KÓGER D. 1, Hajós / Bán, Farkas S., Komáromy. Edző: Fodor Szabolcs
CSÍKSZEREDA: ADORJÁN A. – Gecse 1, LÁDAY / Milam, O'Connor / Farkas T., Kubát / KULJAS 2, Papp Sz. – Péter B., RÉSZEGH T. (2), Rokaly Sz. / Reisz 1, Rokaly N., Szkacskov (1) / Fodor Cs., Lapenkov, STACH 1 (2) / Péter A., Sofron I. (1), Taratuhin. Edző: Rico Rossi
Kapura lövések: 44–26
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 8/3
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Csíkszereda javára
Fodor Szabolcs:
– A döntőben hatvan percig jól kell játszani, de mi nem ezúttal nem adtuk a tudásunk legjavát. Ennél sokkal keményebben kell küzdenünk, ha azt szeretnénk, hogy legyen keresnivalónk. A harmadik harmad elején a kettős fórban kapott gól megtörte a lendületünket, és hiába mentünk tovább, az ellenfélnél fantasztikus kapusteljesítményt láthattunk ezen az estén.
Rico Rossi: – Nagyon tetszett, amit a csapatomtól láttam. Kevés igazi gólhelyzetet engedélyeztünk az ellenfélnek, és mindenki elvégezte a feladatát: amikor kellett, öten támadtunk, amikor kellett, öten védekeztünk. Továbbá bajnoki címet nem lehet nyerni jó kapusteljesítmény nélkül, ez most nálunk abszolút megvolt.