Erste Liga: a Budapest JAHC simán legyőzte az FTC-t

2022.11.04. 20:56
A fehér mezes BJAHC nem hagyott kétséget afelől, melyik csapat van jobb formában (Fotó: fradi.hu)
A bajnoki tabella élén álló Budapest JAHC 5–1-re győzött az FTC-Telekom ellen a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A másik mérkőzés nagyobb küzdelmet hozott, az Újpest szétlövésben gyűrte le a FEHA19-et.

Az FTC akár már az első percben vezetést szerezhetett volna, előnybe azonban a második percben a BJAHC került, miután korongot szerzett a harmadában, és bár Elo lövését még védte Arany, a kipattanóra nem ért át a bal sarokra, Viikila pedig ezt kihasználta. Bő két perccel később már 2–0-ra vezettek a vendégek: a zöld-fehérek rossz védekezését használta ki a középen nagyon egyedül hagyott Galoha. A Fradi azonnal időt kért.

A meccs felétől Galoha kettő plusz tíz perces büntetése miatt már a büntetőpadról nézte, ahogyan az FTC mindent megtesz a szépítésért, és ez a 14. percben lendületes támadás során össze is jött neki Kulmala találatával. Nem sokkal később azonban ismét rövidzárlatos lett a hazai védekezés, a BJAHC átkorcsolyázott a zöld mezeseken, ezúttal Schlekmann adott remek passzt a középen érkező, a védőjét faképnél hagyó Elónak.

A Fradi a második harmadra kapust cserélt, Aranyt Nagy Kristóf váltotta. A BJA kapuját a sérült Kornakker helyett Farkas Roland védte, akinek a harmad elején kellett is egy nagyot mentenie. S bár a találkozó felénél járva a hálóból kellett kivennie a korongot, hosszas tanakodás és videóelemzés után a játékvezetők elvették – feltehetően magas bot miatt – a Fradi második találatát.

A kényszerszünet után Djumic volt annyira erőszakos, hogy a hazaiak nem tudták kihozni a kapujuk mögül a korongot, ráadásul a védője hagyta, hogy bekorcsolyázzon középre, Nagy Krisztián visszapasszolt neki, ő meg belőtte a negyedik BJA-találatot. A harmad végén a vendégeknek még volt egy felső kapuvasuk, Farkas pedig védett egy ziccert, így maradt a 4–1.

Egészen a 42. percig, amikor korongszerzés után Djumic a kapu mögül passz helyett a jobb kapuvassal egy vonalban kapura lőtt, és pimasz megoldása gólt ért. A hajrá kezdetén Farkas kétszer is óriásit védett, később a Fradi emberelőnyből sem tudott betalálni, így hazai jégen 5–1-es vereséget szenvedett a listavezetőtől.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 1–5 (1–3, 0–1, 0–1)
Tüskecsarnok, 903
néző. V: Babic, Haszonits, Kövesi, Molnár M.
FTC: Nagy Kristóf – Kärmeniemi, Sarcia / Kucsma, Szorokin / Boros, A. Nilsson / Seregély Máté – Kreisz B., Nagy G., Tóth A. / Kestilä, Betteridge (1), Kulmala 1 / Farkas L., Kaijser, Tóth Gergő / Bán, Galántai, Kozma D. Edző: Fodor Szabolcs
BJA HC: Farkas R. – POZSGAI (2), Szabó B. / GARÁT, K. Varga / Dóczi, Gőz / Tóth P. – Culigin (1), McCormick, Galoha 1 / ELO 1 (1), Viikilä 1, Schlekmann (2) / Nagy Krisztián (1), DJUMIC 2, Molnár B. / Tóth R., Weidemann, Ádám. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 27–34
Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 3/0
Fodor Szabolcs:
– Edzőként még nem voltam hasonló helyzetben, keressük a kiutat, de az ilyen szituációk megerősítenek minket. A BJA megmutatta, miért áll a tabella első helyén, erősek, harcolnak szívvel-lélekkel... A vezetőedzőként a Fradinál töltött első évemben irányított csapatomra emlékeztet.
Marton Tibor (másodedző): – Nem tekintettünk hullámvölgyként az elmúlt néhány meccsre, azokon is szerezhettünk volna több pontot, mivel jól játszottunk. Ezúttal is, végig négy sorral és hiba nélkül, ami ebben a ligában nagy fegyvertény. A legalacsonyabb átlagéletkorú alakulat a miénk, ezért energiának nem lehetünk híján, és ha ilyen kevés hibával játszunk, nagyon nehéz ellenünk játszani.

FEHA19–ÚJPEST 4–5 (1–0, 1–3, 2–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 356
néző. V: Németh M., Tóth R., Árkovics, Szabó D.
FEHA19: Márkus – Mingazov, Kóger B. (1) / Csollák, Dobmayer (1) / Farkas B., Salamon (1) / Trastasenkovs, Ivády – Cizas, Simon (1), Ambrus Cs. 1 / Rétfalvi, Farkas L. 1, Keceli-Mészáros 1 / Mayer (1), Nagy Á. 1, Fekete A. / Alapi, Dézsi Barnabás, Győrffy. Edző: Anatolij Bogdanov
ÚJPEST: Sági Máté – Kiss D. (1), Tornyai / Kmec, Pokornyi / Balázsi, Ph. Kiss 1 (1) – Benk, Henttonen 1 (1), Just (1) / Kiss P., Pereszunko 2, Shirley / Kovács Alex 1 (1), Nemes (1), Németh A. (1) / Balogh B., Kovács S., Madácsi. Edző: Virág Csaba
Kapura lövés: 36–32
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 2/1
Anatolij Bogdanov:
– Jól játszottunk az első harmadban, kontrolláltuk a játékot. A második játékrészre történt valami velünk, nem az értékeinknek megfelelő teljesítményt nyújtottunk, elkezdtünk hosszú cseréket produkálni, sokat hibáztunk, két fölösleges kiállítást is összeszedtünk, három perc alatt kaptunk két gólt, ám szerencsére betaláltunk a harmad végén. Az utolsó játékrészben harcoltunk, és szereztünk egy pontot.
Virág Csaba: – Az első harmadot nem tudom értékelni, abszolút nem ránk jellemző teljesítményt nyújtottunk, jobb volt az ellenfél, örülhetünk, hogy Sági Máténak köszönhetően csak egy nulla volt oda a szünetre. A második harmadtól sokkal jobban játszottunk, egy szerencsés lövéssel egyenlített a végén a Fehérvár, de abszolút rászolgált az egy pontra és a hosszabbításra. A szétlövés mindig lutri, de vannak jó technikai képességekkel megáldott játékosaink. Örülök a győzelemnek, itt nekünk mindig nehéz nyerni.