A DAB megsorozta, a Miskolc lenullázta, a Brassó átrobogott

2013.01.27. 22:12
A Miskolc kapott gól nélkül nyert Újpesten (Fotó: archív, Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Dab.Docler hazai környezetben kiütéses győzelmet aratott a Csíkszereda ellen. A Miskolci Jegesmedvék három góllal nyertek Újpesten, és a Brassó is simán diadalmaskodott az FTC-ESMTK otthonában.

Dab.Docler–Csíkszereda

Mindössze kilenc percig húzta kapott gól nélkül a Csíkszereda, akkor azonban fél perc alatt lőtt duplával meglépett a DAB, amely a harmad végjátékában újabb duplával növelte előnyét négyre. A második felvonás közepén tíz perc alatt újabb négyet vállaltak az Acélbikák, így bőven belefért a vendégek szépítése. A hazaiak egy kivétellel akcióból találtak be, egyszer pedig emberhátrányból... A végére visszavett a tempóból a házigazda, de így is övé lett a harmad, mint ahogyan a zárszó is. Galanisz Nikandrosz 2+2-vel végzett. A listavezető a 33. mérkőzését nyerte meg, a harmincadikat a rendes játékidőben. A csíkiak 18-adszor kaptak ki, a tizennegyedik meccsükön maradtak pont nélkül.

Újpesti TE–Miskolc

Pedig több volt ebben a mérkőzésben az újpestiek számára, hiszen a 35. percig tartották a gól nélküli döntetlent a jóval esélyesebb vendégekkel szemben. A Miskolc csak nehezen tudta igazolni a papírformát, hiszen minimális előnyét csak a 46. percben volt képes megduplázni, a háromgólos különbséget, valamint a végeredményt pedig az 55. percben állította be. A vendégek kapujában Budai Krisztián shutouttal zárt. A miskolciak továbbra is biztosan állnak a tabella második helyén – 25-ször győztek, 23-szor gyűjtötték be a három pontot –, a lilák nem tudtak közelebb kerülni a tabellán előttük lévő, legutóbb éppen általuk legyőzött FTC-ESMTK-hoz. Az Újpest 35-ször kapott ki, és 29-szer maradt pont nélkül.

FTC-ESMTK–Brasov

Bő egy harmadon át ikszes volt a találkozó, Borbás Gergely 21. percben szerzett találata a 2–2-t jelentette a 12. perc közepéig még előnyben lévő házigazdáknak. A második harmad végén azonban kettővel megléptek a vendégek, akik a záró felvonásban három góllal tették meggyőzővé sikerüket. Az FTC elmúlt öt találkozójából egy volt szoros, de azon is kikapott, ráadásul Újpesten (3–2). Viszont Brassóban (7–1), majd Csíkszeredában (6–1) kiadós verésben részesült, miként otthon a Miskolctól is (8–1). A győztesek négy pontra megközelítették a negyedik helyezett Csíkszeredát, a ferencvárosiak újabb kiadós vereséget szenvedtek.

JÉGKORONG, MOL LIGA ALAPSZAKASZ
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 10–2 (4–0, 4–1, 2–1)
Dunaújváros, 1150 néző. V: Haszonits, Kovács B., Abonyi, Mayer I.
DAB: SEVELA – Lindgren, Kiss Dániel 1, Pavuk (1), GALANISZ 2 (2), SZAPPANOS 1 (1) – Hüffner, Tőkési, Somogyi 1 (1), Gröschl, Kiss Á. 1 (1) – Nagy R., Szabados, Virág T. 1 (1), Vaszjunyin 1, Peterdi 1 (1) – Huba, Chvátal, Papp V., MIHÁLIK 1, Azari (2). Edző: Stephan Lundh
CSÍKSZEREDA: Kozuch (Ruczuj) – Papp Sz., Góga, Becze T. 2, Hurtaj, Novak – Filnta, Nagy I., Kmit, Tranca, Mihály E. – Bors, Adorján, Szőcs, Molnár Zsombor, Molnár Zsolt – Péter L., Kósa, Bíró T. Á. Edző: Timo Lahtinen
Kiállítások: 6+10 perc fegyelmi (Galanisz), ill. 12 perc
Stephan Lundh: – Jó mérkőzést játszottunk, fizikailag és mentálisan együtt volt csapatunk. Mihálik nagy erősítést jelent. Ezúttal a legjobb összeállításunkban tudtunk játszani, és a legjobb formánkat hoztuk.
Timo Lahtinen: – Ez nem volt igazi játék, csak egy csapat volt a pályán. Teljesen leblokkoltunk, ez okozta a kiütéses vereségünket.
ÚJPEST–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 0–3 (0–0, 0–1, 0–2)
Megyeri út, 200 néző. V: Druga, Sós (mindkettő magyar), Moravec, Scensny (mindkettő szlovák)
ÚJPEST: PLESZKÁN – BERECZKI, Zalavári, Reiter, Kovács V., Farkas – Dorner, Sommer, Németh P., Gergely Cs., Virág Csaba – Garbacz, Maklári, Szirányi D., Dömötör, Jankovics – PICHLER, Szajbert, Ódry. Edző: Ancsin János
MISKOLC: BUDAI K. – SZIRÁNYI B. 1 (1), Hegyi Á. (1), Czuba, Nagy G., Fodor Sz. – Cowan, Atkinson, Tóth A., Saluga 1, Dubek – Láda B., Gőz, Szilágyi, NAGY K. 1, Smith – Orosz, Rafaj, Miskolczi, Popovics, Ritó. Edző: Tim Keller
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Ancsin János: – Kivételesen jó meccset játszottunk a Miskolccal. Nagyon jól védekeztünk, végig fegyelmezettek voltunk, és ha kicsivel nagyobb szerencsénk van, pontot is szerezhettünk volna.
Tim Keller: – Nem mindig sikerül szép játékkal megszereznünk a három pontot. Az Újpest sokkal jobban játszott, mint legutóbbi összecsapásainkon, kapusa pedig nagyszerűen védett.
FERENCVÁROS-ESMTK–CORONA BRASOV (romániai) 2–7 (1–2, 1–2, 0–3)
Pesterzsébet, 200 néző. V: Halassy, Mayer G., Juhász, Vas Mátyás
FERENCVÁROS: Meravy – Lencsés, Géczi, MESTYÁN 1 (1), BORBÁS 1 (1), Hegyi Á. Z. (2) – Hrajnoha, Győri, Hoffmann, Sijka, Roczanov – Bontovics, Erdélyi T., Dancsfalvi, Berta, Pilcsik – Horváth D., Nagy L., Léránt. Edző: Dobos Tamás
BRASOV Polc (1) – RAWLIK 2 (1), Nagy Cs., Bonar (2), Zsók 1 (1), Petres (2) – WEHRS (3), Piszarenko, ANTAL ZS. 2, Virág Csanád (1), Péter Zs. – Mastaleriu, HIETAMäKI 1 (3), Fodor Csanád, Imecs, Bálint Zs. – Lőrincz L., Mihailescu, Basilidesz 1. Edző: Kjell G. Lindqvist
Kiállítások: 2, ill. 6 perc+10 perc fegyelmi (Polc)
Kjell G. Lindqvist: – Jó egy harmadon keresztül nem úgy játszottunk, ahogy igazán tudunk, utána viszont belelendültünk. Fontos győzelmet arattunk.
1. Dab.Docler 40 30 3 2 5 177–85 +92 98
2. Miskolc 40 23 2 4 11 172–104 +68 77
3. Nové Zámky 40 21 3 1 15 135–118 +17 70
4. Csíkszereda 40 19 3 4 14 127–123 +4 67
5. Brasov 40 17 5 2 16 132–115 +17 63
6. FTC-ESMTK 40 5 4 3 28 97–173 –76 26
7. Újpest 40 3 2 6 29 69–191 –122 19