Ligue 1: szoros meccsen nyert a PSG a forduló rangadóján

K. B.K. B.
2022.04.17. 22:50
A Párizs legyőzte a Marseille-t (Fotó: AFP)
A listavezető Paris Saint-Germain hazai pályán 2–1-es sikert ért el a tabellán második Olympique Marseille ellen vasárnap, a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában.

Neymar gyönyörű góllal szerezte meg a vezetést: Marco Verratti a 12. percben bő 35 méterről ívelt fel a tizenhatoson belülre szaladó brazil klasszisnak, aki a védőket megelőzve épp elérte még a labdát, amelybe reflexből, bal lábbal úgy ért bele, hogy gyönyörű ívben átemelte Pau López kapus felett.

Alig húsz perccel később jött az egyenlítés: a Marseille rúghatott szögeltet, s a PSG kapusa, Gianluigi Donnarumma, nem tudta megfogni az érkező labdát – az ő keze közül pattant a játékosok közé –, amelyet végül Duje Caleta-Car pöckölt át a gólvonalon; nagyjából 30 centiméter távolságból (1–1).

Az első félidő végén büntetőhöz jutott a hazai együttes, Kylian Mbappé nem hibázott (2–1), megszerezve idénybeli 21. gólját a bajnokságban, amivel vezeti a góllövőlistát.

A második félidőben nem igazán tudtak mit kezdeni egymással a felek, a párizsiak kapura lövésig sem jutottak, a Marseille-nek is mindössze két próbálkozásra futotta, ám egyik sem volt igazán veszélyes. Újabb gól tehát nem született, 2–1 lett a mérkőzés végeredménye.