Ligue 1: Payet visszadobott egy flakont, szurkolók lepték el a pályát – videó

CS. M.CS. M.
2021.08.22. 22:38
Félbeszakadt a Nice–Olympique Marseille mérkőzés a Ligue 1 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, miután a hazai szurkolók a 74. percben beszaladtak a pályára.

Egygólos Nice vezetésnél a mérkőzés 74. percében a Marseille Eb-ezüstérmes játékosa, Dimitri Payet egy szöglethez készülődött, amikor elterült a földön – azért, mert eltalálta egy, a szurkolók által bedobott vizes flakont. Dimitri Payet egy szöglethez készülődött, amikor elterült a földön – azért, mert eltalálta egy, a szurkolók által bedobott vizes flakont.

Az orvosi stáb azonnal rohant Payet felé, ő azonban felállt és visszadobott egy flakont a szurkolók közé – ezt követően szabadultak el igazán az indulatok. A hazai szurkolók berohantak a pályára, majd nem sokkal később szinte teljesen ellepték azt. A játékvezető úgy döntött, félbeszakítja a mérkőzést.

Ezek után, több mint egy óra után az a döntés született, hogy a meccset folytatják, csakhogy a Marseille játékosai nem mentek ki a folytatásra. A hazaiak igen, odavitték a szögletzászlóhoz a labdát (a vendégek szögletrúgásával kellett volna folytatódnia a mérkőzésnek), felálltak a saját kapujuk elé, majd a játékvezető, ellenfél hiányában lefújta a meccset. Hogy ezek után mi lesz a három pont sorsa, azt a francia szövetség fogja eldönteni...

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ
Nice–Olympique Marseille 1–0 – félbeszakítava
(Dolberg 49.)
Korábban
Lyon–Clermont 3–3 (M. Dembélé 5., 21., Paquetá 45+1., ill. Diomandé 12. – öngól, Rashani 80., 90+1.)
Bordeaux–Angers 1–1 (Mara 10, ill. R. Thomas 38.)
Metz–Reims 1–1 (Maiga 14., ill. Munetsi 7.)
Montpellier–Lorient 3–1 (Savanier 50, Mavididi 58., Delort 83, ill. Bertaud 21. – öngól)
Strasbourg–Troyes 1–1 (Thomasson 77., ill. Touzghar 19.)
Rennes–Nantes 1–0 (Terrier 58.)

Szombaton
Monaco–Lens 0–2 (Ganago 51., Banza 90+5.)
St.-Étienne–Lille 1–1 (B. Yilmaz 38., ill. S. Sow 85.)

Pénteken játszották
Brest–PSG 2–4 (Honorat (42.), Mounié (85.), ill. A. Herrera (23.), Mbappé (36.), I. Gueye (73.), Di María (90+1.)

1. Paris SG 3 3 10–5 +5 9
2. Angers 3 2 1 6–1 +5 7
3. Clermont 3 2 1 7–3 +4 7
4. Montpellier 3 2 1 8–6 +2 6
5. Lens 3 1 2 5–3 +2 5
6. Rennes 3 1 2 3–2 +1 5
7. Nice 2 1 1 4–0 +4 4
8. Marseille 2 1 1 5–4 +1 4