Ligue 1: nyert a Monaco, már csak egy pontra a PSG-től a Lorient

L. M.L. M.
2022.10.09. 18:09
Breel Embolo szerezte a Monaco első találatát (Fotó: AFP)
Elvitte a három pontot az AS Monaco a Montpellier otthonából a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Ferencváros El-ellenfele ezzel már az ötödik helyet foglalja el hazája bajnokságában. Tovább folytatta remek sorozatát a Lorient, újabb győzelmének köszönhetően már csak egy pontra van a listavezető Paris Saint-Germaintől.

MONTPELLIER–AS MONACO

Az első félidő hosszabbításában szerezték meg a vezetést a vendégek, Wissam Ben Yedder passzát,Breel Embolo váltotta gólra miután lerázta a védőjét. VIDEÓ ITT!

A 80. percben kettőre növelte a előnyét a Monaco, Caio Henrique adott remek labdát Myron Boadunak, aki a kapust megelőzve pöckölt a hálóba. VIDEÓ ITT!

A Monaco ezzel egymást követő ötödik bajnoki mérkőzését is megnyerte, ez a sorozat tehát folytatódott, megszakadt viszont Ben Yedderé, aki a megelőző két bajnokin négy gólt szerzett, de ma nem volt eredményes.

ANGERS–STRASBOURG

Igazán fordulatos meccset vívott egymással a két együttes. A 7. percben Kevin Gameiro révén a vendég Strasbourgszerzett vezetést, négy perccel később azonban már 1–1 szerepelt az eredményjelzőn, miutánAdrien Hunou egyenlített.

A 33. percben a Ferencváros korábbi játékosa, Miha Blazic a labdátmegcsúsztatva a rossz kaput vette be, így előnnyel vonulhatott a szünetre a Strasbourg.

A vendégek tíz perccel a második félidő kezdete után tovább növelték az előnyüket, Habib Diallo pöckölt a kapuba Yahia Fofana hibája után.

Blazic a 87. percben javított és a Strasbourg kapujába is betalált, a találat azonban későn érkezett, az Angers 3–2-es vereséget szenvedett.

BREST–LORIENT

Sorozatban hatodik győzelmét is bezsebelte a vendég Lorient, amely legyőzte a tabella utolsó helyén tartózkodó Brestet, ezzel feljött a második helyre a tabellán, egy ponttal a listavezető PSG mögé.

Nem adták magukat könnyen a hazaiak, a 17. percben Romain Del Castillo egy beadás után fejelt a Lorient kapujába, ezzel megszerezve a vezetést a hazaiaknak.

Előnyük azonban nem tartott sokáig, a 24. percben Terem Moffi bombázott a tizenhatos sarkáról a kapu bal oldalába. VIDEÓ ITT!

A második félidőben fordítani is sikerült a vendégeknek, ismét Moffi volt a gólszerző. A nigériainak ez volt a nyolcadik találata ebben az idényben és a góllövőlistán beérte a PSG sztárját, Kylian Mbappét. VIDEÓ ITT!

CLERMONT–AUXERRE

Három perc alatt lerendezte az Auxerre elleni meccset a Clermont, a hazaiak a második félidőben egymás után kétszer is mattolták Benoit Costilt.

A találkozó első találata a 10. percben született, azonban Elbasan Rashani gólját a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

Az első érvényes gólt a második játékrészben szerezték, az 55. percben Szaif-Eddin Kaui Grejohn Kyei passzából vette be az Auxerre kapuját. Kyei három perccel később egy kapáslövéssel próbálkozott, a labda pedig a kapu jobb oldalába vágódott, így már kettővel mentek a hazaiak.

Későn jött a vendégek válasza, a 91. percben Jubal ugyan gólt szerzett, de az egyenlítésre már nem volt ideje az Auxerre-nek, ráadásul a vezetőedzője még piros lapot is kapott a hosszabbításban.

NICE–TROYES

A hétközi, Ekl-csoportmeccsen aratott győzelem után a bajnokságban is nyerni tudott a Nice. Már a második percben megszerezték a vezetést a hazaiak, Mattia Viti érkezett jól egy szögletre, majd védhetetlenül fejelt a jobb felsőbe.

A 36. percben a játékvezető tizenegyest ítélt a Nice-nek, Andy Delort állt a labda mögé. Ugyan Gauthier Gallon jól érezte, hova fog lőni az algériai, de hárítani nem tudott, így 2–0-ra változott az állás.

A második félidő elejében is domináltak a hazaiak, az 50. percben megszerezték a harmadik góljukat is. Nicolas Pépé remek szólót követően, a vetődő kapus mellett gurított laposan a kapuba.

A hajrában kezdett ébredezni a Troyes, a 82. percben Xavier Chavalerin, a 90.-ben pedig Abdu Contétalált a nizzaiak kapujába, ez azonban az egyenlítéshez kevés volt, otthon tartotta a három pontot Lucian Favre csapata.

RENNES–NANTES

A 26. percben szerezték meg a vezetést a hazaiak, Amine Gouiri talált a kapuba, miután Arnaud Kalimuendo beadása után a labda szó szerint bepattant róla. VIDEÓ ITT!

Gouiri a 80. percben egy gólpasszt is kiosztott, a kiugratásából Martin Terrier vette be a Nantes kapuját. VIDEÓ ITT!

Négy perccel később ismét a hazaiak szereztek gólt, Terrier keresztlabdáját Désiré Douévette át, majd egy igazítás után hatalmas gólt ragasztott a hosszú sarokba. VIDEÓ ITT!

A 88. percben még megfogyatkoztak a hazaiak, Joe Rodont durvaság miatt kiállított a játékvezető. A Rennes győzelmével a hatodik helyet foglalja el a tabellán, míg a Nantes visszaesett az utolsó előtti, 19. pozícióba.

FRANCIA LIGUE 1
10. FORDULÓ
Montpellier–Monaco 0–2
(Embolo 45+1., Boadu 80.)
Angers–Strasbourg 2–3 (Hunou 11., Blazic 87., ill. Gameiro 7., Blazic 33. – öngól, H. Diallo 58.)
Brest–Lorient 1–2 (Del Castillo 17., ill. Moffi 24., 53.)
Clermont–Auxerre 2–1 (Kaui 55., Kyei 58., ill. Jubal 90+1.)
Nice–Troyes 3–2 (Viti 2., Delort 37. – 11-esből., Pépé 50., ill. Chavalerin 82., A. Conté 90.)
Rennes–Nantes 3–0 (Gouiri 26., Terrier 80., Doué 84.) – Kiállítva: Rodon (88., Rennes)

Szombaton játszották
Marseille–Ajaccio 1–2(Payet 15. – 11-esből, ill. Moussiti-Oko 25., Balerdi 47. – öngól)