Ligue 1: Neymar is, Mbappé is betalált, újra nyert a PSG

K. Zs.K. Zs.
2022.08.31. 23:17
Határtalan volt a párizsi futballisták öröme (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 3–0-ra győzött a Toulouse vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának szerda késő esti mérkőzésén. Győzött, így az első helyezett párizsiak nyomában maradt a Lens és a Marseille, óriási hajrával három ponthoz jutott a Rennes is, a Nice pedig – amelyben megszerezte első gólját a napokban szerződtetett Nicolas Pépé – elkönyvelte első idegenbeli sikerét.

A Toulouse-ban vendégszereplő párizsiak első gólja a 37. percben született meg: Lionel Messi ugratta ki Neymart a leshatárról, ő nem is kegyelmezett, de ahhoz, hogy az eredményjelzőre is felkerüljön a neve, kellett a VAR jóváhagyása is (A GÓL ITT!).

Egy kis stat: Neymar a 109. gólját szerezte tétmérkőzésen a PSG színeiben, ezzel utolérte a klub örökranglistájának negyedik helyén Pedro Pauletát (Opta)

Messi készítette elő a párizsiak második gólját is: az argentin a bal oldalon kapott indítást, az öt és felesről visszagurított, és Kylian Mbappé laposan a hálóba lőtt (A GÓL ITT!).

Maradt egy gól a meccs végjátékára is: Mbappé kapufáról kipattanó labdáját a csereként beálló Juan Bernat bombázta a hálóba (A GÓL ITT!).

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ
Toulouse–PSG 0–3
(Neymar 37., Mbappé 50., Juan Bernat 90.)
Lens–Lorient 5–2
(Sotoca 24., 77., Said 28., Samed 57., Openda 86., ill. Moffi 41., 50.)
Lille–Nice 1–2
(Bamba 19., ill. Delort 22. – 11-esből, Pépé 29. – 11-esből)
Olympique Marseille–Clermont 1–0
(P. Gueye 49.)
Rennes–Brest 3–1
(Rodon 53., Terrier 89., Doué 90+1., ill. Honorat 57.)
Korábban
Monaco–Troyes 2–4
(Maripán 10., Y. Fofana 63., ill. Tardieu 22. – 11-esből, Odobert 45+3., Mama Baldé 48., Salmier 78.)
Angers–Reims 2–4 (Bufal 59. – 11-esből, Hunou 67., ill. Munetsi 23., Ito 45., Balogun 70. – 11-esből, Flips 90.)
Lyon–Auxerre 2–1 (Tete 29., Toko Ekambi 72., ill. Autret 80.)
Montpellier–Ajaccio 2–0 (Nordin 28., Wahi 77.)
Strasbourg–Nantes 1–1 (H. Diallo 28., ill. Mosztafa Mohamed 85.)

1. Paris SG 5 4 1 21–4 +17 13
2. Lens 5 4 1 14–6 +8 13
3. Marseille 5 4 1 11–3 +8 13
4. Lyon 4 3 1 9–4 +5 10
5. Montpellier 5 3 2 15–9 +6 9