Ligue 1: Neymar is, Mbappé is betalált, idegenben nyert a PSG

K. Zs.K. Zs.
2021.11.06. 23:01
Neymar és Kylian Mbappé is betalált a Bordeaux kapujába szombat este (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 3–2-re győzött a Girondins Bordeaux vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és megerősítette pozícióját a tabella élén.

Bár a továbbra is sérült Lionel Messi nélkül kiálló PSG birtokolta többet a labdát, kezdetben a hazaiak támadójátéka tűnt ígéretesebbnek – igaz, a párizsi védelem jól állt a lábán, gólhelyzet nem alakult ki.

Aztán a 26. percben már a hálóba került a labda: Kylian Mbappé jobb oldali beadását Neymar lekezelte a hosszú oldalon, lépett vele befelé kettőt, majd jobbal visszalőtte a labdát a rövid sarokba. 0–1

(A brazil támadó a pénteken repülőgép-balesetben elhunyt honfitársa, a népszerű énekesnő, Marilia Mendonca énekesnő emlékének ajánlotta a gólt.)

NEYMAR: 0–1

A párizsiak továbbra is nyugodtan, magabiztosan futballoztak, a Girondins sem tett le a támadásokról, de nagy helyzetet továbbra sem volt képes kialakítani. Aztán újra villant a Neymar, Mbappé kettős, a francia sarokkal játszotta vissza a labdát a csapattársnak, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2

Egy kis stat: 1–0-nál a karrierje 400. gólját, 2–0-nál a 90. párizsi gólját szerezte meg Neymar, mindkét statisztikánál az összes tétmeccset vették figyelembe (ESPN, Poker Stars Sports).

NEYMAR: 0–2

A második félidőre fordulva Yacine Adli, majd Alberth Elis is megdolgoztatta Keylor Navast a PSG kapujában, aztán jött a gól is – de megint a másik oldalon. A 63. percben Ander Herrera nagyszerűen ugratta ki a leshatárról meglóduló Georginio Wijnaldumot, aki önzetlenül a jobbján futó Mbappéhoz passzolt, ő pedig az üres kapuba helyezett. 0–3

MBAPPÉ: 0–3

Noha a meccs eldőlni látszott, nem maradtunk esemény nélkül. Előbb Mbappé kapott sárga lapot kakaskodásért, majd következett a „minden mindegy alapon” felszabadultabbá váló hazaiak szépítő gólja: a 79. percben Danilo Pereira labdavesztése után Adli balról középre játszott, és a bevetődő hondurasi támadó, Elis közelről a hálóba kotorta a labdát. 1–3

ELIS: 1–3

A végjátékra a Girondins veterán klasszisa, Jimmy Briand is pályára lépett, ami újabb gólt eredményezett – passzából a szintén csereként beálló M'Baye Niang lőtt a jobb alsóba –, de egyenlíteni már nem sikerült, a PSG 3–2-re győzött.

NIANG: 2–3

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ, szombati mérkőzések

GIRONDINS BORDEAUX–PARIS SAINT-GERMAIN 2–3 (0–2)
Bordeaux,
Matmut-Atlantique Stadion. V: Buquet
BORDEAUX: Costil – Pembélé (G. Mensah, a szünetben), Kwateng, Gregersen, Koscielny, Mangas (Niang, 68.) – Onana (Fransergio, 86.), Otavio (Oudin, 68.), Adli – Dilrosun (Briand, 82.), Elis. Vezetőedző: Vladimir Petkovic
PSG: Navas – Hakimi, Marquinhos, Kehrer, Juan Bernat (Nuno Mendes, 64.) – Dina Ebimbe (D. Pereira, 75.), Wijnaldum, Herrera – Draxler (Gueye, 75.), Mbappé (Icardi, 87.), Neymar. Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Elis (79.), Niang (90+2.), ill. Neymar (26., 43.), Mbappé (63.)