Ligue 1: Neymar ezt a meccset is eldöntötte, újra élen a PSG

2022.09.10. 18:57
Neymar már nyolcadszor mutathatott szamárfület ebben a bajnoki idényben (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Brestet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának szombati játéknapján, és visszavette a tabella első helyét. Késő este nyert a Marseille is a Lille ellen (2–1), és felzárkózott a párizsiak mögé.

PSG–BREST 1–0

Bár a PSG játszott fölényben, mindkét fél előtt adódtak kisebb gólszerzési lehetőségek az első húsz percben. A 25. perc furcsa eseményeket hozott: a Neymart utolsó emberként felrúgó Christophe Hérelle piros lapot kapott, ám a videózás kiderítette, hogy a brazil lesről indult, így a játékvezető visszavonta a kiállítást. AZ ESET VIDEÓN ITT!

Öt perccel később már olajozottabban működött a Messi, Neymar összjáték, a brazil ezúttal még éppen a leshatár jó oldaláról ugrott ki az argentin labdájával, és ballal be is lőtte a vezető gólt. A GÓL ITT!

Egy kis stat: Neymar a PSG történetének első játékosa, aki az első hét bajnoki fordulóban nyolc gólig jutott, 110. góljával pedig – Pauletát maga mögött hagyva – már egyedül birtokolja a párizsi örökgóllövőlista negyedik helyét. A minden tétmérkőzést figyelembe véve összeállított listát Edinson Cavani vezeti 200 góllal, utána Kylian Mbappé (180) és Zlatan Ibrahimovic (156) következik. (Stats Foot)

Kylian Mbappé lesgólt lőtt, a fordulás után Messi eltalálta a kapufát, aztán a játékrész derekán Gianluigi Donnarumma is feliratkozott a meccs kulcsemberei közé: Presnel Kimpembére büntetőt fújt Jérémie Pignard játékvezető, a tizenegyesnek némi toporgással nekifutó Iszlam Szlimani balra helyezte a labdát, de nem eléggé, Donnarumma nagy vetődéssel szögletre ütötte. AZ ESET VIDEÓN ITT!

Az olasz kapusnak nem ez volt az egyetlen nagy védése a hajrában, nélküle aligha zsebeli be a három pontot az erejével ezúttal takarékoskodó párizsi csapat, amelyre szerdán a Maccabi Haifa elleni idegenbeli BL-meccs vár.

MARSEILLE–LILLE 2–1

Ebben a bajnoki idényben először fordult elő, hogy hátrányba került a Marseille: egy felezővonalnál történő lille-i labdaszerzés után jobbról jött a beadás, Adam Unasz estében kapufát lőtt, viszont Ismaily belőtte a kipattanót. A GÓL ITT!

Nem egészen negyedóra múlva egyenlített a Marseille: Cengiz Ünder jobb oldali beadásából Alexis Sánchez közelről, estében lőtt a kapuba. A chilei támadó négy forduló során negyedszer szerzett gólt. A GÓL ITT!

A második félidőben az OM a győztes gólt is bepasszírozta: bal oldali szabadrúgás után Sead Kolasinac lefejelte a labdát, Samuel Gigot pedig közelről a kapuba passzolta első bajnoki gólját marseille-i színekben. A GÓL ITT!