Ligue 1: Neymar és Messi nélkül is kiütéssel nyert a PSG

2021.09.11. 18:57
A kétgólos Ander Herrera (jobbra) fogadja a gratulációkat (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 4–0-ra legyőzte az eddig veretlen újoncot, a Clermont-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának szombati játéknapján, és továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

A dél-amerikai válogatottak (Neymar, Lionel Messi, Ángel Di María, Leandro Paredes) pihenőt kaptak, Sergio Ramos, Marco Verratti és Juan Bernat sérült, de a PSG nélkülük is kellőképpen erős csapattal állt fel ahhoz, hogy már az első félidőben eldöntse a meccset: Ander Herrera egyszer lábbal, egyszer fejjel küldte a kapuba a labdát egy-egy kavarodás végén.

Egy kis stat: Ander Herrera három gólt szerzett a legutóbbi két olyan bajnokin, amelyen kezdett, azaz eggyel többet, mint a megelőző 26 kezdése alkalmával összesen. (Opta)

A második félidőben aztán Kylian Mbappé is góllal fejezett be egy kiugrást, közben a kapust is kicselezte, és bár nagyon akart rúgni egy másodikat is, az nem jött össze – igaz, egyik lövésébe úgy ütött bele Arthur Desmas kapus, hogy Idrissa Gueye fejjel azonnal a hálóba küldte a labdát.

Egy kis stat: Kylian Mbappé a legutóbbi tíz bajnoki meccse mindegyikén szerzett vagy készített elő gólt (11 gól, 3 gólpassz), ezzel megismételte eddigi legjobb ilyen sorozatát.

Lionel Messi a lelátóról nézte a meccset (Fotó: AFP)

A késő esti déli rangadón a Marseille veszélyesebben futballozott, valamivel többet birtokolta a labdát is a Monacónál, és ami a legfontosabb: szerzett két gólt. Ahmadou Bamba Dieng az első félidőben tanárian fejezett be egy kéthúzásos ellencsapást – Luan Peres nagyszerűen indította –, és bár a 60. percben hasonló szituációban hibázott, az ismét elé kerülő labdát másodszorra már bevágta. Ez volt a 21 éves szenegáli támadó első duplája a francia élvonalban.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések
PSG–Clermont 4–0
(A. Herrera 20., 31., Mbappé 55., Gueye 65.)
Monaco–Marseille 0–2
(A. Dieng 37., 60.)

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

Vasárnap
Montpellier–St.-Étienne 2–0 (Mavididi 32., Germain 62.)
Bordeaux–Lens 2–3 (Mangas 60., Onana 88., ill. Kakuta 39., Medina 43., Sotoca 90+6. – 11-esből)
Brest–Angers 1–1 (Faivre 62., ill. Mangani 78.)
Metz–Troyes 0–2 (G. Rodrigues 50., Chavalerin 84.)
Rennes–Reims 0–2 (Ekitike 26., Koffi 67.)
Nantes–Nice 0–2 (Dolberg 75., Gouiri 80.)
Lyon–Strasbourg 3–1 (M. Dembélé 8., Denayer 64., Paquetá 87., ill. H. Diallo 90+7. – 11-esből)