Ligue 1: nem okozott gondot az újonc a Lille-nek

D. S. B.D. S. B.
2022.08.07. 17:23
Florian Sotoca kihagyott tizenegyese ellenére mesterhármast szerzett a Lens idénynyitóján (Fotó: AFP)
Már a harmadik percben 2–0-ra vezetett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) nyitó fordulójában az újonc Auxerre ellen a Lille, amely sima győzelemmel kezdte a 2022–2023-as idényt. A Montpellier és a Lens is nagy csatában győzte le a Troyest és a Brestet, míg az Angers és a Nantes nem bírt egymással.

Benjamin André és Jonathan David góljával már a harmadik percben kétgólos előnyben volt a Paulo Fonseca vezette Lille az újonc Auxerre elleni idénynyitón, majd David még a szünet előtt is betalált. A fordulás után Akim Zedadka is bevette a vendégek kapuját, amire az Auxerre csak a Clermont-tól szerződtetett Gaetan Charbonier révén tudott válaszolni, így tíz év után 4–1-es vereséggel tért vissza a Ligue 1-be.

A legutóbbi kiírásban csupán tizedik helyen végző, de a Francia Kupát megnyerő, így Európa-liga-induló Nantes az Angers vendégeként gól nélküli döntetlennel indította az új kiírást.

A Lens a Brestet látta vendégül, s Florian Sotoca 27. percben szerzett góljával előnybe került. A 31 éves csatár nem sokkal később megduplázhatta volna a hazaiak előnyét, de kihagyta tizenegyesét. Ennek ellenére a fordulás után a 62. és a 65. percben is bevette a vendégek kapuját (3–0). A Brest azonban nem adta fel, egy perccel később az algériai Harisz Belkebla révén gyorsan szépített, majd a 82. percben Romain Del Castillo büntetőjével visszajött egy gólra is, de egyenlíteni már nem tudott. 3–2

A Montpellier a Troyes-t fogadta, s az első félidő nagy izgalmat hozott. A hazaiak a harmadik percben Theo Saint-Luce révén szereztek vezetést, melyre szűk tíz perccel később Florian Tardieu válaszolt. Újabb három perccel később megint a Montpellier-nél volt az előny, amikor Teji Savanier volt eredményes. De ez sem tartott sokáig, a 17. percben ugyanis Mama Baldé ismét egyenlített. A hajráig nem történt változás, mígnem a 82. percben Savanier önmaga második, csapata harmadik góljával kiharcolta a győzelmet a Montpellier-nek.

A Rennes hazai pályán Arthur Theate 65. percben szerzett öngóljával vereséget szenvedett a Lorient-től.

FRANCIA LIGUE 1
1. FORDULÓ
Angers–Nantes 0–0

Lens–Brest 3–2 (Sotoca 27., 62., 65., ill. Belkebla 66., Del Castillo 82. – 11-esből)
Lille–Auxerre 4–1 (André 1., J. David 3., 39., Zedadka 64., ill. Charbonier 68.)
Montpellier–Troyes 3–2 (Sainte-Luce 3., Savanier 15., 82., ill. Tardieu 12., M. Baldé 17.)
Rennes–Lorient 0–1 (Theate 65. – öngól)