Ligue 1: az Ukrajnából elmenekült brazil góljával győzött a Lyon

CS. M., CS. B.CS. M., CS. B.
2022.04.03. 19:05
A Strasbourg 1–0-ra győzött a Lens ellen, az Olympique Marseille fordított és nyert a kiesőjelölt Saint-Étienne kárára, az Olympique Lyon a Sahtar Donecktől kölcsönzött Tete góljával diadalmaskodott, a Nantes és a Monaco is fontos három pontot gyűjtött be a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójában vasárnap.

Az első büntető bement, ezzel nyert a Strasbourg (Fotó: Getty Images)

Kétszer is válaszolt az Angers Moussa Dembélé góljára, ezért úgy tűnt, az Olympique Lyon nem szerez ma három pontot. Ám a 80. percben jött a csattanó: az OL csütörtökön kölcsönvette a Sahtar Doneck brazil légiósát, Tetét, aki egy hónapja menekült el Ukrajnából a háború miatt, vasárnap pedig már győztes találatot jegyzett.

Tete (jobbra) első gólját szerezte a Lyon színeiben (Fotó: AFP)

Kiegyenlített mérkőzést vívott egymással a Strasbourg és a Lens vasárnap délután. A találkozó egyetlen gólját Ludovic Ajorque büntetőből szerezte a 67. percben (1–0). A Strasborug négy perccel a vezetés megszerzése után újabb tizenegyest végezhetett el, de Kevin Gameiro kihagyta, így nem nőtt az előny.

Nem kezdett jól a Marseille a kiesőjelölt St.-Étienne otthonában, a 9. percben hátrányba került, de megrázta magát, és behúzta a meccset. Tegyük hozzá gyorsan, ehhez Dimitri Payet és Bamba Dieng tizenegyese, valamint Timothée Kolodziejczak öngólja is kellett.

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ
Strasbourg–Lens 1–0
(Ajorque 67. – 11-esből)
Clermont–Nantes 2–3 (Kaui 58., Abdul Samed 63., ill. Blas 43., Chirivella 62., Kolo Muani 67.)
Kiállítva: Abdul Samed (73.)
Metz–Monaco 1–2 (I. Amadou 63., ill. Ben Yedder 46., Boadu 73.)
Montpellier–Brest 1–2 (Savanier 90+3. – 11-esből, ill. Satriano 69., Honorat 79.)
Troyes–Reims 1–0 (Ripart 90+3.)
Kiállítva: Matusiwa (54., Reims)
St.-Étienne–Olympique Marseille 2–4 (Bouanga 9., Douath 86., ill. Payet 45+1. – 11-esből, Kolodziejczak 60. – öngól, Bamba Dieng 68. – 11-esből, Harit 73.)
Lyon–Angers 3–2
(M. Dembélé 26., 52., Tete 80., ill. Pereira Lage 50., Bufal 59.)
PSG–Lorient 5–1
(Neymar 12., 90., Mbappé 28., 67., Messi 73., ill. Moffi 56.)