Ligue 1: Messi megsérült, a PSG nélküle is fordított

2021.10.29. 23:01
Di María volt a nyerőember (Fotó: AFP)
A PSG a hajrában lőtt gólokkal fordított a Lille ellen, így 2–1-re győzött a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Úgy tájékoztatott a PSG csütörtökön, hogy a Lille elleni bajnokin feltehetőleg az izomsérüléssel bajlódó Lionel Messi és Kylian Mbappé sem játszik majd. Noha előbbi kezdett, utóbbi valóban nem került a meccskeretbe. No, nem mintha az argentin világklasszis olyan sok időt töltött volna a pályán, Mauricio Pochettino már a félidőben lecserélte a hatszoros aranylabdást. A legnagyobb francia sportnapilap, a L'Équipe úgy tudja, a 34 esztendős támadót azért kellett lehozni, mert izomproblémákra panaszkodott.

Messivel – a ligában a nevéhez fűződik a legtöbb, gólt nem eredményező lövés (15, ebből 4 ment kapura) –, és Messi nélkül sem meggyőző a párizsiak játéka, az Olympique Marseille elleni 0–0 után a Lille már a 31. percben megszerezte a vezetést. Burak Yilmaz centerezését az a Jonathan David váltotta gólra, aki immár nyolc találatnál jár a bajnokságban, amivel vezeti a góllövőlistát.

A fővárosiak visszafogottságát jól mutatja, hogy az első játékrészben egyszer sem szabálytalankodtak, amire legutóbb 2018 februárjában volt példa.

Mire való egy csapatkapitány, ha nem arra, hogy a nehéz időszakokban a csapat élére álljon? Marquinhos a második játékrészben ezt megtette, és Ángel Di María késői góljával még a győzelem is összejött a PSG-nek.