Ligue 1: Messi adogatta, Mbappé belövögette, újra győzött a PSG

2022.09.03. 22:58
Kylian Mbappé két gólt köszönhetett meg Lionel Messinek (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 3–0-ra győzött a sokáig emberhátrányban játszó Nantes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és ezzel visszaelőzte a Marseille-t, amely délutáni 2–0-s auxerre-i sikerével átmenetileg a tabella élére ugrott. Magabiztosan nyert a Lyon is, hazai pályán 5–0-ra verte meg a még nyeretlen Angers-t.

NANTES–PSG 0–3

Az első félidő derekán szerezte meg a vezetést a PSG: Lionel Messi lódult meg középen, balra tolta a labdát, és Kylian Mbappé szép mozdulattal mintegy 13 méterről a léc alá lőtt (A GÓL ITT!).

A párizsiak emberelőnybe kerültek a 24. percben – Fábio a Vitinha elleni rossz ütemű belépőért kapta a piros lapot –, a második vendéggólra mégis várni kellett a második félidő elejéig: valójában Mbappé akarta rúgatni Messivel, de egy védő belepiszkált a labdába, így végül mégis Messi rúgatta Mbappéval (A GÓL ITT!).

Egy kis stat: Mbappé az első labdarúgó az öt topligában, aki a 2022-es évben elérte a 30 gólos határt ugyanannak a klubnak a kötelékében (PokerStars Sports FR). Messi az idén 16 bajnoki gólpassznál jár, ebben a kategóriában ő az öt topliga legjobbja (Stats Foot).

A VAR eloszlatta a lesgyanút, és hasonló történt a 68. percben is, amikor Nuno Mendes egy kipattanóból belőtte élete első francia bajnoki gólját. (A GÓL ITT!).

Ebben a gólban már benne volt Neymar is: az ő lövése vágódott vissza a kapufáról. A brazil klasszis a 63. percben lépett pályára Mbappé cseréjeként – hiába, a jövő héten már Bajnokok Ligája-mérkőzést rendeznek, tartalékolni kell az erőket a Juventus keddi látogatására.

LYON–ANGERS 5–0

Az Angers harminc percen át tartotta az állásait, a lyoniak sokszor lesen akadtak el, de aztán kinyílt a gólzsák: a 31. percben Karl Toko Ekambi egy védelmi hibát kihasználva megszerezte a vezetést (A GÓL ITT!), nem sokkal később Alexandre Lacazette fejjel megduplázta az előnyt (A GÓL ITT!).

Az 59. percben ismét Toko Ekambin volt a sor, egy felperdülő beadásból a labda pont a lába elé érkezett (A GÓL ITT!), három perccel később újabb fejes gól következett, ezúttal Castello Lukeba jóvoltából (A GÓL ITT!)

Ezzel még nem volt vége: a 88. percben a csereként beálló Moussa Dembélé nagy vágta után tette ki a pontot a meccs végére (A GÓL ITT!).

Egy kis stat: az OL öt fordulón van túl – a Lorient elleni meccse elmaradt –, és húsz évet kell visszalapozni a klub történetében, hogy ilyen gólerős (14) első öt bajnokira bukkanjunk.

Alexis Sánchez (balra) és Matteo Guendouzi a második OM-gólt ünnepli (Fotó: AFP)

AUXERRE–MARSEILLE 0–2

A 8. percben már vezetett a Marseille: gyors jobb oldali akció végén Cengiz Ünder éles szögből kapufát lőtt, Gerson jókor volt jó helyen, és a léc alá vágta a kipattanót. A GÓL ITT!

Az utolsó fél órára beállt Alexis Sánchez is, és ő tette biztossá a vendégek győzelmét: a chilei támadó a vele együtt becserélt Matteo Guendouzi jobbról középre tett labdáját lőtte a jobb alsóba. Sánchez három gólnál jár a francia élvonalban. A GÓL ITT!

Egy kis stat: a Marseille legutóbb a 2012–2013-as idényben szerzett több pontot az első hat fordulóban, a mostani 16-tal szemben 18-at (Stats Foot)

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Auxerre–Olympique Marseille 0–2
(Gerson 8., A. Sánchez 83.)
Lyon–Angers 5–0 (Toko Ekambi 31., 59., Lacazette 38., Lukeba 62., Moussa Dembélé 88.)
Nantes–PSG 0–3 (Mbappé 18., 54., Nuno Mendes 68.)