Ligue 1: a Monaco és a Lyon is otthon kapott ki; pontokat hullajtott az OM

P. K., CS. M.P. K., CS. M.
2022.02.27. 23:10
A kékben játszó Reims a 93. percben fordított a Monaco ellen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapja meglepetéssel kezdődött: az otthon tíz meccs óta veretlen Monaco 2–1-re kikapott hazai pályán a Reimstől. Idegenben győzött a Lens, a Lorient és a Lille is. A Marseille a 90. percben bukott el két pontot a Troyes ellen.

A 26. forduló előtt a 6. helyen álló, otthon a ligában szeptember óta veretlen Monacoa bajnokságban a 15. gólját elérő, francia válogatott Wissam Ben Yedder hétméteres, lapos lövésével szerezte meg a vezetést a tabella második felében található Reims ellen, amely azonban az utolsó tíz percben fordítani tudott.

Előbb egy oldalsó szabadrúgást követően a német válogatott Kevin Volland fejelt a saját kapujába, majd miután a 88. percben Jean Lucas második sárga lappal kiállt a hazaiaktól, a csereként beállt Nathanaël Mbuku egy jobbról középre passzolt labdából, a 93. percben megnyerte a meccset a vendégeknek.

Nagyon hasonlóképpen fordított a második félidőben és győzött az Angers otthonában 2–1-re a Lens, azon a meccsen is volt egy hazai kiállítás (a 69. percben Mohamed-Ali Cho kapott piros lapot, kilenc percen belül szedte össze a két sárga lapját, a másodikat műesésért) és született öngól. A Brest–Lorient mérkőzés is hazai kiállítás (Brendan Chardonnet, 29. perc) után zárult vendégsikerrel. A Metz Vincent Pajot 86. perces kiállítása ellenére otthon tartott egy pontot a Nantes ellen, és a Clermont–Bordeaux találkozó is döntetlennel zárult.

A tabellán második Marseille a Troyes otthonába látogatott. A kikötővárosi együttes a 28. percben jutott előnyhöz, amikor Dimitri Payet értékesítette a csapatának megítélt büntetőt. A meccs további részében a Troyes egyenrangú ellenfele volt az OM-nek, a 90. percben pedig ki is egyenlített a tunéziai Yoann Tuzgar révén. 1–1

A forduló záró mérkőzésén a Lille Gabriel Gudmundsson góljával nyert a Lyon vendégeként, és ezzel a tabellán Peter Bosz csapatát is megelőzve már az első tízben van.