Ligue 1: meglepetés, kikapott a Rennes-től a PSG!

D. S. B.D. S. B.
2023.01.15. 22:43
Lionel Messiék kikaptak a Rennes-től (Fotó: AFP)
A Lens után az idény másik meglepetéscsapatától, a Rennes-től is vereséget szenvedett a címvédő és tabella élén álló Paris Saint-Germain a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) – annak ellenére, hogy a 19. fordulóban rendezett mérkőzésen Lionel Messi és Neymar kezdőként, Kylian Mbappé pedig csereként lépett pályára. Az 1–0-ra nyerő Rennes sikerével már 12 mérkőzés óta nem kapott ki hazai környezetben.

A Rennes az ötödik, a PSG az első helyről várta a forduló rangadóját, ugyanakkor a hazaiak pályaválasztóként kiválóan teljesítenek ebben az idényben, s ezt Lionel Messiék ellen is bizonyították. Bruno Genesio együttese ugyanis legutóbb még augusztus elején, a Lorient-tól kapott ki 1–0-ra, azóta 11 hazai tétmérkőzéséből kilencet megnyert, kettőn pedig döntetlent játszott.

A PSG, bár többet birtokolta a labdát, mint ellenfele, veszélyt nem tudott kialakítani a Rennes kapuja előtt, az első, kaput eltaláló kísérletére a 81. percig kellett várni, amikor Juan Bernat lövésénél bravúrt kellett bemutatnia Steve Mandandának. Ekkor azonban már 15 perce vezetett a Rennes: Hamari Traoré a 65. percben vette be Gianluigi Donnarumma kapuját. VIDEÓ ITT!

A hajrában próbálkozott, de nem tudott pontot menteni a PSG, amely 2023-ban már második vereségét szenvedte el. 1–0

FRANCIA LIGUE 1
19. FORDULÓ

Rennes–PSG 1–0 (H. Traoré 65.)

KORÁBBAN
Monaco–Ajaccio 7–1 (Disasi 2., Diatta 6., Ben Yedder 21., 28., 35. – a harmadikat 11-esből, Embolo 63., 89., ill. Belaili 11.)
Angers–Clermont 1–2 (Boufal 80., ill. Rashani 40., Neto Borges 47.)
Montpellier–Nantes 0–3 (Girotto 45+12., Mosztafa Mohamed 81., Blas 84.)
Reims–Nice 0–0
Toulouse–Brest 1–1 (Aboukhlal 65., ill. Mounié 18.)
Lille–Troyes 5–1 (Bayo 16., 47., J. David 45+2., 88., Virginius 75., ill. M. Baldé 65.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lens–Auxerre 1–0
(Frankowski 59. – 11-esből)
Olympique Marseille–Lorient 3–1 (Kolasinac 38., A. Sánchez 53., Veretout 59., ill. Moffi 29.)
Lyon–Strasbourg 1–2 (Lacazette 45+1. – 11-esből, ill. Aholou 28., H. Diallo 32.)

1. Paris SG 19 15 2 2 48–14 +34 47
2. Lens 19 13 5 1 32–13 +19 44
3. Marseille 19 13 3 3 39–16 +23 42
4. Monaco 19 11 4 4 42–26 +16 37
5. Rennes 19 11 4 4 36–20 +16 37
6. Lille 19 10 4 5 35–25 +10 34
7. Lorient 19 9 5 5 31–29 +2 32
8. Clermont 19 8 4 7 24–27 –3 28