Ligue 1: Mbappé most kevés volt, a Lens elvette a PSG veretlenségét

D. Á.D. Á.
2023.01.01. 22:44
Először tapasztalta meg a Ligue 1 2022–2023-as idényében a PSG, milyen a vereség íze (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójában a Lens 3–1-re legyőzte hazai pályán a Paris Saint-Germaint.

A Paris Saint-Germain már az elmúlt fordulóban is megszenvedett – Lionel Messi világbajnokhoz méltóan még Argentínában élvezte a dicsőséget, így ő nem segíthetett a Strasbourg ellen. Neymar a pályán volt ugyan, azonban csak azzal vétette észre magát, hogy néhány perc leforgása alatt összeszedett két sárga lapot, így kiállította a bíró. Kylian Mbappé 95. percben szerzett tizenegyesgóljával végül 2–1-re nyertek a párizsiak, ám az előbb említett okok miatt a fővárosiaknak a klasszis trióból kettőt is nélkülözniük kellett a Lens elleni rangadón.

Az Mbappé vezette PSG a második helyen álló Lens vendégeként lépett pályára, s már az ötödik percben hátrányba került – Donnarumma egy beadásnál borzalmasan ütötte ki a labdát, Przemyslaw Frankowski köszönte szépen az ajándékot, a jobb alsóba lőtt. 1–0

Három perc sem telt el, amikor Hugo Ekitike az ötös sarkáról begyötörte a labdát a hazaiak kapujába, nagyon hamar megszületett az egyenlítő gól. 1–1

Húsz perccel később a vendégek támadtak a fordítás reményében, ám a Lens a saját tizenhatosánál labdát szerzett. Lois Openda pazar passzt kapott, egy az egyben találta magát Marquinhosszal, akit könnyedén elküldött borért, majd Donnarumma mellett is elhelyezte a labdát. 2–1

A második félidő elején Alexis Claude-Maurice tette fel az i-re a pontot, a támadó Openda nagyszerű, sarkazós passzából volt eredményes. 3–1

A kétgólos előnyből nem engedett a Lens, a hiányzókkal teli Paris Saint-Germain pedig a 17. fordulóban elvesztette veretlenségét. A két csapat között jelenleg négy pont van a tabellán.