Ligue 1: ollózós góllal gyűrte le a Marseille a kiesőjelöltet

Cs. B.Cs. B.
2022.02.13. 22:50
Fofana is betalált (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójában az Olympique Marseille nehezen, de behúzta a három pontot Metzben, a Lens 3–2-re felülmúlta a sereghajtó Bordeaux-t, a Monaco gól nélküli döntetlenig jutott a Lorient ellen, a Strasbourg Kevin Gameiro góljával múlta felül az Angers-t, a sokáig gyengélkedő Saint-Étienne pedig, úgy tűnik, magára talált, egymást követő harmadik győzelmét aratta, ezúttal az újonc Clermont volt az áldozat.

Hamar és szerencsés körülmények között szerzett a vezetést a Marseille-nek a téli átigazolási időszakban szerződtetett Cédric Bakambu, aki harmadszor lépett fel új csapatával a bajnokságban, és már most két gólnál jár. A GÓL ITT!

Nagy meglepetésre a második félidő elején egyenlített a Metz, s a hajráig úgy tűnt, akár a pontszerzés is összejöhet a kieső helyen tanyázó gárdának. De nem – a lengyel gólvágó, Arkadiusz Milik gyönyörű, ollózós góljával behúzta a meccset az OM. A SZÉPSÉGDÍJAS GÓL ITT!

Könnyen indult a Lens számára a Bordeaux elleni összecsapás, ám szoros lett a vége. A 26. percben már 3–0-ra (!) vezettek a hazaiak, majd a szépítés után a második félidő elején egy gólra zárkózott a sereghajtó. Habár megvolt a lehetősége a Bordeaux-nak az egyenlítésre, az álomszerű döntetlen kiharcolása már nem jött össze neki, maradt a 3–2.

Hiába a mezőnyfölény, a Monaco nem bírt a Lorient-nal, gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó.

Az Angers-t a korábban az Atlético Madridban és a Sevillában is futballozó Kevin Gameiro góljával múlta felül a nagyszerű formában játszó, a tabella 4. helyén álló Strasbourg.

A Brest 5–1-re kiütötte a Troyes-t, amelynek szépítő gólját a korábbi francia válogatott védő, Adil Rami szerezte.

Úgy látszik, magához tért a Saint-Étienne. Szinte az egész idényben gyengélkedett, vasárnap azonban már egymást követő harmadik győzelmét aratta még úgy is, hogy a hazai pályán játszó Clermont szerzett vezetést.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Metz–Olympique Marseille 1–2
(Maiga 52., ill. Bakambu 26., Milik 82.)
Lens–Bordeaux 3–2
(Kalimuendo 10., Kakuta 22. – 11-esből, Fofana 26., ill. Elis 33., Hvang Ui Dzso 53.)
Monaco–Lorient 0–0
Angers–Strasbourg 0–1 (Gameiro 11.)
Brest–Troyes 5˜–1 (Satriano 7., 27., Honorat 49., 67., Mounie 82., ill. Rami 45.)
Clermont–Saint-Étienne 1–2 (Hountondji 39., ill. M. Camara 71., Kolodziejczak 82.)
Nantes–Reims 1–0 (Simon 17.)
Kiállítva: Abdelhamid (14., Reims)