Ligue 1: a Monaco emberhátrányban játszott 1–1-et a Clermont-nal

H. D.H. D.
2022.10.16. 19:07
A kihagyott büntető ellenére is nyert a Nantes (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában magabiztosan, 3–1-re győzte le a Toulouse hazai pályán az Angers-t, amely így nem tudott elmozdulni a kiesőzónából. A Nantes fordított és nyert, míg a Rennes szoros meccsen szerezte meg a három pontot, amivel előrelépett az 5. helyre. A Monaco 1–1-et játszott a Clermont-nal.

TOULOUSE–ANGERS

Már a 9. percben volt egy büntetőgyanús szituáció, amikor a vendégek támadóját, Bufalt állította meg egy védő, de a VAR nem látott szabálytalanságot, így a játék folytatódhatott.

Egy perccel később azonban már a Toulouse örülhetett, Chaibitól kapott labdát Brecht Dejaegere, aki remekül lőtt a bal alsóba, megszerezte a vezetést a hazai gárda. (1–0)

Mindkét oldalon adódtak helyzetek a következő 20 percben, aztán Nabil Bentaleb a tizenhatosról végezhetett el szabadrúgást, amelyet a jobb felsőbe lőtt, ezzel 1–1-re módosította az állást.

A 38. percben Mendy kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül, a játékvezető azonban először nem látta a szabálytalanságot, így továbbengedte a játékot, majd a VAR jelzett, így miután visszanézte az esetet büntetőt ítélt. A tizenegyest Branco van den Boomen váltotta gólra, hiába érezte Yahia Fofana az irányt (2–1).

A második játékrész közepe táján Stijn Spierings növelte csapata előnyét, miután jól érkezett a beadásra,és 16 méterről a léc alá lőtt (3–1).

A vendégek egyenlíteni már nem, szépíteni azonban tudtak a hajrában, Capelle beadása után Amine Salama fejelt a kapuba Dupé mellett, ezzel beállította a 3–2-es végeredményt.

AUXERRE–NICE

A 20. percben Andy Delort góljával szerezte meg a vezetést a Nice (0–1), majd az első félidő végén Nuno da Costa fejesével egyenlített a hazai együttes (1–1). A játékrész utolsó percében a nizzai Laborde esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

A második félidőben mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám az állás már nem változott.

NANTES–BREST

Már tíz percet követően vezethetett volna a Nantes, miután Fadiga kezezése miatt végül a VAR-t is bevonva büntetőt ítélt a játékvezető, Ludovic Blas tizenegyesét aztán Marco Bizot védeni tudta. Az első gólt így a vendég Brest szerezte meg Noah Fadiga révén a 18. percben (0–1).

A 34. percben újabb büntetőhöz jutott a Nantes, ezúttal Moses Simons állt a labda mögé, aki nem hibázott, egyenlítettek a hazaiak (1–1).

Egy perccel később már a hazai gárda vezetett, egy védelmi hibát követően Ignatius Ganago lőtt közelről a hálóba (2–1).

A 71. percben Mosztafa Mohamed volt eredményes, tovább növelte csapata előnyét (3–1). A 4–1-es végeredményt Moussa Sissoko állította be a hajrában.

RENNES–LYON

Két nagy helyzete is volt a Rennes-nek az első húsz percben, mégis a Lyon szerzett vezetést Alexandre Lacazette révén, aki fejjelt talált be (0–1).

Szintén fejjel talált be az egyenlítő gólt szerző Martin Terrier a 38. percben (1–1).

A második játékrész Rennes-góllal kezdődött, miután Amine Gouiri vágta be a kipattanót (2–1). A 72. percben ismét Lacazette volt eredményes a vendégektől, ezzel kiegyenlített (2–2).

Öt percig örülhettek csak a lyoniak, mivelMartin Terriera második fejes gólját is megszerezte, s ezzel beállította a 3–2-es végeredményt.

TROYES–AC AJACCIO

Megszerezhette volna a vezetést az Ajaccio, miután a VAR segítségével büntetőt ítélt a játékvezető, Nouri tizenegyesét azonban védte Mateusz Lis.

A mérkőzés első góljára a 76. percig kellett várni, Jackson Porozo talált be (1–0). A 88. percben aztán Mounaim El Idrissy egyenlített (1–1) ezt követően pedig már nem változott az állás.

MONACO–CLERMONT

Izgalmas meccset vívott egymással az otthon pályára lépő Monaco és a Clermont, s ebben nagy szerepet játszott Mohamed Camara korai kiállítása a hazaiaktól (17. perc).

A piros lap ellenére a Monaco szerezte meg a vezetést. A 31. percben Breel Embolo elhibázta a megítélt büntetőt, de a kipattanóra ő érkezett a leghamarabb, és a második esélyét már nem rontotta el.

A Clermont egyenlített a második félidő elején Komnen Andrics révén, de az emberelőnyből nem tudott további gólokat elérni, így maradt az 1–1.

FRANCIA LIGUE 1
11. FORDULÓ
Tolouse–Angers 3–2
(Dejaegere 10., Van den Boomen 40., 11-esből, Spierings 67., ill. Bentaleb 33., Salama 90+3.)
Auxerre–Nice 1–1 (Da Costa 42., ill. Delort 20.)
Nantes–Brest 4–1 (Simon 35., Ganago 36., Mohamed 71., Sissoko 88., ill. Fadiga 18.)
Rennes–Lyon 3–2 (Terrier 38., 77., Gouiri 47., ill. Lacazette 23., 72.)
Troyes–Ajaccio 1–1 (Porozo 76., ill. El Idrissy 88.)
Monaco–Clermont 1–1 (Embolo 31., ill. Andrics 53.)
Kiállítva: M. Camara (17., Monaco)
PSG–Marseille 1–0 (Neymar 45+2.)