Ligue 1: kettővel is vezetett, de csak ikszelt a PSG

2022.04.29. 23:00
Kylian Mbappé (középen) duplája mellett egy gólpasszt is kiosztott, de ez sem volt elég a PSG-nek (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójának első mérkőzésén a bajnoki címet már bebiztosító Paris Saint-Germain két góllal is vezetett, de nem tudott nyerni Strasbourgban (3–3) – Kylian Mbappé duplája mellett egy gólpasszt is kiosztott.

Ott virított a PSG-játékosok mezén, a címer felett az első csillag, mivel az előző fordulóban, a Lens elleni mérkőzésen a csapat bebiztosította a 10. bajnoki címét.

Ettől függetlenül nem indult jól a vendégek számára a találkozó: a nagyszerű formában futballozó, a jelenleg futó kiírásban immár 10 gólnál járó Kevin Gameiro kisodródott helyzetből sem hibázott, a 2. percben előnyhöz juttatta a Strasbourgot. A párizsiak 2018 szeptembere óta nem kerültek ilyen gyorsan hátrányba a bajnokságban.

De nem estek kétségbe a fővárosiak: Kylian Mbappé előbb egyenlített, majd kiosztott egy gólpasszt Asraf Hakiminek, s később, egy eladott labdának köszönhetően újfent betalált a francia támadó, így a 68. percben 3–1-re vezetett a PSG.

Egy kis stat: Mbappé a 130. és 131. gólját szerezte a Ligue 1-ben, ennél csak Edinson Cavani szerzett többet a 21. században az élvonalban (138).

Nagyot küzdöttek a BL-helyre pályázó hazaiak, és az utolsó percekben az egyenlítés is összejött nekik, 3–3-mal ért véget a mérkőzés.