Ligue 1: ismét ikszelt a PSG, Kehrer mentett pontot

2022.01.09. 22:44
Kehrer (24) majdnem két év után szerzett ismét gólt (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a Lyon vendégeként a listavezető PSG, amely a 7. perctől hátrányban futballozott, ám negyedórával a vége előtt Thilo Kehrer lövése utat talált a hazaiak kapujába.

A két, sérülésektől, koronavírustól és Afrika-kupától sújtott csapat találkozóját jobban kezdte a házigazda Lyon, hiszen Bruno Guimaraes remekül indította Lucas Paquetát a 7. percben, utóbbi a tizenhatosig nyargalva legalább ilyen kiválóan lőtt a hosszú alsóba, megszerezve a vezetést.

Nem sokan gondolták volna, hogy a Messi és Neymar nélkül, de a Mbappéval, Icardival, Verrattival felálló PSG számára a folytatásban kínkeservesen megoldható feladatot jelent majd az egyenlítés, márpedig pontosan ez történt. A listavezető fővárosiak ugyanis hiába birtokolták többet labdát, és hiába lőttek többet kapura – kevesebbszer találták el, mint a Lyon –, egészen a 76. percig kellett várniuk, mire betaláltak Anthony Lopes kapujába.

Akkor is két, pár perccel korábban csereként pályára lépő játékosnak és jó adag szerencsének köszönhetően jártak csak sikerrel. Édouard Michut balról középre tett labdája mindenki háta mögé érkezett, a jobbösszekötő helyén érkező Thilo Kehrer számára pont így volt jó, a 14 méterről leadott lövés pedig Lopes kapus lábán felpattanva a gólvonal mögé hullott.

A 25 éves német védő közel két év után volt eredményes ismét a PSG-ben – összességében pedig 113. meccsén a harmadik találatát jegyezte a párizsiaknál.

A folytatásban még a győzelmet is megszerezhette volna a PSG, ha Kylian Mbappé pontosabban céloz egy szabadrúgásnál, ám nem változott az eredmény, így mindkét csapat elmondhatja magáról: legutóbbi öt bajnokijából négyszer is döntetlenre végzett. 1–1