Ligue 1: idegenben nyert a Monaco; győzött a Nice

L. M.L. M.
2022.11.06. 17:53
Breel Embolo (30) gólját ünneplik a társai (Fotó: AFP)
A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján az AS Monaco idegenben 2–0-ra legyőzte a Toulouse-t, a Nice pedig hazai pályán verte meg 1–0-ra a Stade Brestet.

CLERMONT–MONTPELLIER 1–1

A büntetők meccse volt a Clermont–Montpellier találkozó, hiszen a játékvezető háromszor is a tizenegyespontra mutatott. Először a 10. percben tette, amikor a hazaiak egyik játékosa a büntetőterületen belül kézzel ért a labdába. Téji Savanier állt oda, és a léc segítségével ugyan, de értékesítette a tizenegyest.

Még az első félidőben a Clermont is büntetőhöz jutott, azonban Komnen Andrics lövésétBingourou Kamara hárítani tudta.

A második játékrészben Andrics már nem hibázott, és bevette a Montpellier kapuját. A hajrában megszerezhették volna a vezetést is a hazaiak, hiszen ismét tizenegyeshez jutottak. Grejohn Kyei vállalta el, azonban ő is rontott, a lécről pattant ki a lövése. Egyik csapat sem tudta ezek után magához ragadni az előnyt, így maradt a döntetlen.

NICE–BREST 1–0

Nem sok izgalmat hozott a Brest nizzai vendégjátéka, a hazaiak egyetlen gólját is úgy szerezte Gaëtan Laborde, hogy rajta pattant meg csapattársa lövése, így a vendégek kapusának esélye sem volt hárítani.

STADE REIMS–NANTES 1–0

Szintén egy gólt hozott a Reims–Nantes összecsapás, a hazaiak Folarin Balogun büntetőjével tartották otthon a három pontot. A találkozó 54. percében Nicolas Pallois megkapta a második sárga lapját is, így közel egy félidőt emberelőnyben játszhatott a Reims.

TOULOUSE–MONACO 0–2

Alekszandr Golovin góljával szerzett vezetést idegenben a Monaco a Toulouse ellen. Az orosz játékos elé egy kipattant lövés után került a labda, Golovin pedig a tizenhatos előteréből gyönyörűen tekert a hosszú sarokba. VIDEÓ ITT!

A 60. percben tovább növelték előnyüket a hercegségbeliek, Minamino Takumi szinte az alapvonalról, fordulásból tette középre a labdát, amire a hosszúnBreel Embolo érkezett, a svájci csatár pedig közelről könnyűszerrel a kapuba fejelt. VIDEÓ ITT!

LILLE–RENNES 1–1

A 16. percben szerezte meg a vezetést a Lille a Rennes ellen José Fonte góljával. A portugál válogatott védő egy szögletet követően csapott le a Steve Mandandáról kijövő labdára, amit aztán közelről a kapuba lőtt. VIDEÓ ITT!

A második félidő elején büntetőhöz jutott a Rennes, miután Jonathan Bamba szabálytalankodott a saját tizenhatosán belül. Benjamin Bourigeaud állt a labda mögé és higgadtan a kapuba talált. VIDEÓ ITT!

A 90. percben megfogyatkoztak a vendégek, miután Birger Meling rálépett Adam Unaszsarkára. Először csak sárga lapot kapott a norvég játékos, de a VAR visszanézte az esetet és a játékvezető pirosra változtatta az ítéletet. VIDEÓ ITT!

FRANCIA LIGUE 1
14. FORDULÓ
November 4.

Troyes–Auxerre1–1 (R. Lopes 28., ill. Perrin 86.)
November 5.
Ajaccio–Strasbourg 4–2(Belaili 33., 39. – mindkettőt 11-esből, El Idrissy 34., Nouri 45+3., ill. Bellegarde 6., Gameiro 17.)
Angers–Lens 1–2(Blazic 87., ill. Said 21., Medina 51.)
November 6.
FC Lorient–Paris Saint-Germain1–2(Moffi 53., ill. Neymar 9., Danilo Pereira 81.)
Clermont–Montpellier 1–1 (Andrics 62., ill. Savanier 10. – 11-esből)
Nice–Brest 1–0 (Laborde 54.)
Reims–Nantes 1–0 (Balogun 83. – 11-esből)
Kiállítva: Pallois (54., Nantes)
Toulouse–Monaco 0–2 (Golovin 46., Embolo 60.)
Lille–Rennes 1–1
(Fonte 16., ill. Bourigeaud 58. – 11-esből)
Kiállítva: Meling (90., Rennes)