Ligue 1: drámai meccsen nyert a Lens Bordeaux-ban

2021.09.12. 19:11
Sotoca büntetője három pontot ért (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-élvonal (Ligue 1) ötödik fordulójában a sereghajtó Girondins Bordeaux a dobogóért hajtó Lens-t fogadta, és drámai vereséget szenvedett tőle. A hazai gárda 2–0-s hátrányból egyenlített a második félidőben, de a hajrában megadott és értékesített büntető után a vendégek örülhettek a három pontnak.

A bordeaux-iak számára semmiképpen sem úgy alakul az idény eddigi része, ahogy várták, hiszen négy meccs után két döntetlen és két vereség állt a tabella utolsó helyén álló csapat neve mellett, így a Lens ellen kellett volna javítani a mérlegen hazai pályán.

Ehhez képest a vendégek az első félidő végén perceken belül két fejes góllal előnybe kerültek: Gaël Kakuta bólintása után Facundo Medina fejese is a kapuban kötött ki. A hazaiak a második félidőben csak kőkemény meló árán tudták a hátrányt ledolgozni, Ricardo Mangas lövése a 60. percben a szépítést jelentette, az egyenlítés pedig csak a 88. percben jött össze Jean Onana révén, így úgy festett, újabb döntetlen kerül be Vladimir Petkovic csapatának mérlegébe.

Ehhez képest a 91. percben Wesley Said lövése után a labda Laurent Koscielny és Stian Gregersen között pattogott, mielőtt kivágták volna a védők, ám Luis Godinho büntetőt ítélt kezezésért, és sárgát adott a vétkes Koscielnynek. Florian Sotoca már-már elvégezte volna a tizenegyest, amikor a fülére szóltak Godinho játékvezetőnek, hogy a VAR-szobában vizsgálják az esetet, majd percek múlva mondták a bírónak, nézze vissza ő is a történteket. Ő ezt megtette, majd jelezte, Koscielnynek nem jár a sárga, a büntető azonban jogos, mert Gregersen kezét érintette valójában a labda, így a norvégnak járt a sárga lap. Sotoca ezt követően pedig – immár a 96. percben – higgadtan bevágta a tizenegyest, így a Lens három ponttal gazdagodott. 2–3

Délután a második helyen álló Angers nem tudta legyőzni az egy ponttal a 18. helyre előrelépő Brestet, így a listavezető PSG fölénye már négy pontra nőtt. A késői délutáni mérkőzésen a Nice 2–0-ra győzött az egymást követő harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedő Nantes otthonában.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ
Montpellier–St.-Étienne 2–0
(Mavididi 32., Germain 62.)
Bordeaux–Lens 2–3 (Mangas 60., Onana 88., ill. Kakuta 39., Medina 43., Sotoca 90+6. – 11-esből)
Brest–Angers 1–1 (Faivre 62., ill. Mangani 78.)
Metz–Troyes 0–2 (G. Rodrigues 50., Chavalerin 84.)
Rennes–Reims 0–2 (Ekitike 26., Koffi 67.)
Nantes–Nice 0–2 (Dolberg 75., Gouiri 80.)
Lyon–Strasbourg 3–1 (M. Dembélé 8., Denayer 64., Paquetá 87., ill. H. Diallo 90+7. – 11-esből)