Ligue 1: hatot vágott a Lyon a Bordeaux-nak

Cs. B./K. B.Cs. B./K. B.
2022.04.17. 18:58
A Lyon 6–1-es diadalt aratott a Bordeaux felett (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a Lyon 6–1-re kiütötte a Bordeaux-t, a Nice a hajrában harcolta ki a győzelmet a Lorient ellen, további négy összecsapás pedig döntetlennel zárult.

A Lyon már a 34. percben háromgólos előnyre tett szert az utolsó előtti helyen álló Bordeaux ellen, mivel Moussa Dembélé, Karl Toko Ekambi és Lucas Paquetá is betalált. A tabellán nyolcadik pozícióban tanyázó Lyon a folytatásban is sokkal meggyőzőbben játszott vetélytársánál, Romain Faivre, Ekambi és Dembélé is eredményes volt – utóbbi kettő így duplázott –, míg a Bordeaux-nak csak szépítő találatra futotta, tehát 6–1 lett a végeredmény.

Andy Delort büntetőből szerzett vezetést a Nice-nek a második játékrészben, de a Lorient nem sokkal később egyenlített. A hajrában Kasper Dolberg nagyszerű beadása után ismét eredményes volt Delort, így a Nice nehezen, de otthon tartotta a három pontot. Finoman szólva sem volt rossz húzás Delort tavaly nyári átigazolása a nizzaiak részéről: a jelenleg futó idényben 13 gólnál és 4 gólpassznál jár.

DOLBERG NAGYSZERŰ ÁTADÁSA, DELORT KIVÁLÓ BEFEJEZÉSE

A 15 órakor kezdődő négy mérkőzésen egyik csapat sem bírt az ellenfelével: a két kieső helyen álló együttes, a Metz és a Clermont csatáját a vendégek úgy sem tudták megnyerni, hogy 1–1-es állásnál, a 40. percben előnybe kerültek – a folytatásban nem született gól az összecsapáson.

A Strasbourg sokáig vezetett a Troyes otthonában, de Florian Tardieu a 85. percben betalált, szóval ez a meccs is 1–1-gyel ért véget.

Csakúgy, mint a Nantes és az Angers küzdelme, amelyen Kalifa Coulibaly és Szofian Bufal is betalált.

A Montpellier és a Reims találkozóján nem született gól, 0–0-s döntetlennel ért véget.

FRANCIA LIGUE 1
32. FORDULÓ

Nice–Lorient 2–1 (Delort 54., 88. – az elsőt 11-esből, ill. Laurienté 61.)
Metz–Clermont 1–1
(De Preville 24., ill. Dossou 37.)
Kiállítva: Ibrahima Niane (Metz, 40.)
Montpellier–Reims 0–0
Nantes–Angers 1–1 (K. Coulibaly 53., ill. Bufal 18.)
Troyes–Strasbourg 1–1 (Tardieu 85., ill. H. Diallo 56. – 11-esből)
Lyon–Bordeaux 6–1
(M. Dembélé 20., 90+2., Toko Ekambi 27., 68., L. Paquetá 34., Faivre 46., ill. Mara 84. – 11-esből)

KÉSŐBB
PSG–Olympique Marseille 2–1 (Neymar 12., Mbappé 45+2. – 11-esből, ill. Caleta-Car 31.)