Ligue 1: az első PSG-vereség, Messiék kikaptak Rennes-ben

M. D.M. D.
2021.10.03. 14:58
Messi először volt vesztes csapat tagja francia bajnoki mérkőzésen (Fotó: AFP)
Elszenvedte első vereségét a Paris Saint-Germain a francia labdarúgó-bajnokság 2021–2022-es kiírásában: Lionel Messiék a Rennes-től kaptak ki idegenben 2–0-ra.

A PSG összeállítása: G. Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes – Verratti (Wijnaldum, 76.), Gueye (Ander Herrera, 76.) – Di María, Messi, Neymar (Icardi, 76.) – Mbappé

Ahogy a Paris Saint-Germain fentebb felsorolt kezdőjéből látszik, Mauricio Pochettino nem igazán nyúlt bele az alapcsapatába az októberi válogatott szünet előtti utolsó mérkőzésen, a támadósorban ott volt Messi, Neymar és Mbappé is.

Jobban kezdett a hazai csapat, de az első félidő legnagyobb helyzeteit a párizsiak hagyták ki: Mbappé és Neymar is elpuskázott egy-egy ziccert, Messi pedig szabadrúgásból eltalálta a lécet. A kimaradt lehetőségek a játékrész végén megbosszulták magukat, a Rennes ugyanis a 45. percben (egész pontosan 44:40-nél) Gaëtan Laborde révén megszerezte a vezetést, Nuno Mendes lemaradt a kapu elé berobbanó támadóról. 1–0

Ahogy elkezdődött a második félidő, a hazaiak megduplázták az előnyüket, 18 másodperccel a játékvezető sípszava után Flavien Tait volt eredményes szép támadás végén. 2–0

Ilyen formán elmondható, hogy a Rennes tulajdonképpen egy játékpercen belül lőtte a két gólját. Ennél is érdekesebb azonban, hogy a hazaiak két találata között a PSG játékosai nem értek hozzá a labdához! Ez úgy történhetett meg, hogy az első félidőt rögtön Laborde gólja után lefújta a játékvezető, a másodikat pedig a Rennes kezdte.

A második játékrész közepén Mbappé eljutott egy les miatt érvénytelenített gólig, ettől függetlenül elmondható, hogy a PSG támadójátékából hiányzott az átütőerő – ezt jól példázza, hogy a fővárosiaknak az egész meccsen nem volt kaput eltaláló lövésük.

A Rennes nagy skalpot gyűjtött be, megérdemelten nyert, míg a párizsiak az első vereségük ellenére is kényelmes előnnyel vezetik a tabellát.

A vasárnapi programot a St.-Étienne–Lyon összecsapás zárta, és sokáig úgy tűnt, hogy a vendégek még úgy is 1–0-ás sikert érnek el, hogy Anthony Lopes kapust a 76. percben a tizenhatoson kívüli kezezés miatt kiállították. Ez azonban mégis megbosszulta magát, Vabi Hazri a 90+5. percben büntetőt végezhetett el, és nem hibázott, 1–1 lett a vége.