Ligue 1: a Rennes és a Nantes is ötöt lőtt, négy kiállítás vasárnap délután

2022.04.24. 17:02
Simán nyert a Rennes (Fotó: AFP)
A Rennes, a Brest, a Nantes és a Nice is győzött vasárnap a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójában, amelyben az Angers 2–2-es döntetlent játszott a Clermont-nal.

A Rennes az első félidőben Benjamin Bourigeaud és Martin Terrier góljával már 2–0-ra vezetett, s a különbséget Hamari Traoré növelte tovább a második negyvenöt perc legelején (3–0). Najef Agerd súlyos szabálytalanságot követett el az 58. percben, ami miatt Benoit Millot játékvezető kiállította. De a hazaiak emberhátrányban is domináltak, Flavien Tait és Gaëtan Laborde egyaránt betalált, kialakítva az 5–0-s végeredményt.

A Rennes egymás után két mérkőzést veszített el, így a Monaco átvette tőle a dobogó harmadik fokát a bajnokságban – mint kiderült, csak ideiglenesen, hiszen ezzel a három ponttal jelenleg a Rennes a harmadik.

M'Baye Niang és Javairo Dilrosun révén az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az utolsó előtti helyen álló Bordeaux, ám a második felvonásban hat perc sem kellett a Nantes-nak az egyenlítéshez: Kalifa Coulibaly szépített, és Ricardo Mangas öngóljával máris 2–2-t mutatott az eredményjelző. Enock Kwateng juttatta ismét előnyhöz a Bordeaux-t (2–3), de Coulibaly hamarosan másodszor is betalált, ezzel egalizált (3–3). Aztán jött Moses Simon is, aki a hazaiak javára billentette a mérleg nyelvét (4–3), majd Osman Bukari szintén beköszönt, amivel 5–3-ra nyert a Nantes.

A 78. percben Jemersont szabálytalanság miatt, a 80.-ban Alexandre Oukidja kapust is kiállította a játékvezető (a lequipe.fr beszámolója szerint utóbbi az első piros lap okán kialakult vitában földre lökte a vetélytárs egyik játékosát), ezzel a sereghajtó Metz 0–1-es állásnál kettős emberhátrányba került a Brest ellen. Újabb gól nem született, 1–0-s sikert ért el a Brest.

Az Angers 2–1-es vezetésnél, a 75. percben került emberhátrányba a Clermont otthonában, amikor az első találatot jegyző Mohamed-Ali Cho a második sárga lapját is megkapta. A rivális kihasználta az előtte adódó lehetőséget, Lucas Da Cunha egyenlített, ezzel pontot mentett csapatának – 2–2.

A Nice a 94. percben Khephren Thuram góljával 1–0-ra legyőzte a Troyes-t.

Közel hasonlóan sokáig húzta a döntést a Lille a Strasbourgot fogadva: a hazaiak Zeki Celik 87. percben esett találatával nyertek 1–0-ra.

Este aztán a Marseille sem kapkodta el a Reims otthonában a három pont bebiztosítását, Gerson a 83. percben szerezte a győztes gólt az 1–0-ra megnyert mérkőzésen.

FRANCIA LIGUE 1
34. FORDULÓ

Rennes–Lorient 5–0
(Bourigeaud 17., Terrier 19., Hamami Traoré 47., Tait 79., Laborde 90+2.)
Kiállítva: Najef Agerd (Rennes, 58.)
Clermont–Angers 2–2 (Bayo 71., Da Cunha 82., ill. M. Cho 37., I. Traoré 44.)
Kiállítva: M. Cho (Angers, 75.)
Metz–Brest 0–1 (Belaili 27.)
Kiállítva: Jemerson (Metz, 78.), Alexandre Oukidja (Metz, 80.)
Nantes–Bordeaux 5–3 (K. Coulibaly 47., 72., R. Mangas 51. – öngól, M. Simon 76., Bukari 89., ill. M. Niang 6., Dilrosun 18., Kwateng 68.)
Nice–Troyes 1–0 (K. Thuram 90+4.)
Lille–Strasbourg 1–0 (Celik 87.)
Reims–Olympique Marseille 0–1 (Gerson 83.)

KORÁBBAN
Saint-Étienne–Monaco 1–4 (Kazri 42., ill. Ben Yedder 23., Volland 25., Kolodziejczak 61. – öngól, Boadu 77.)
Lyon–Montpellier 5–2 (M. Dembélé 26., Thiago Mendes 43., Aouar 63., 90+3., Toko Ekambi 68., ill. Wahi 45+1., Savanier 45+3. – 11-esből)
PSG–Lens 1–1 (Messi 68., ill. C. Jean 88.)