Ligue 1: a Real-verő PSG sima vereségbe futott bele

M. D.M. D.
2022.02.19. 22:58
Neymar szépített, de aztán tizenegyest hibázott (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 3–1-re kikapott idegenben a Nantes-tól a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának szombati játéknapján.

A PSG összeállítása: K. Navas – Kehrer (Hakimi, 74.), Marquinhos, Kimpembe, Bernat (Nuno Mendes, 74.) – Wijnaldum (Draxler, 65.), Gueye (Icardi, 81.), Verratti – Messi, Mbappé, Neymar (Di María, 74.)

A Real Madrid 1–0-s legyőzése és az ellene nyújtott meggyőző teljesítmény után a Paris Saint-Germain játékosai belealudtak a Nantes elleni bajnoki találkozó első szakaszába, alig több mint negyedóra játék után ugyanis már kétgólos hátrányban voltak. Amióta katari kézben van a PSG, most harmadszor kapott két gólt Ligue 1-találkozó első 20 percében.

A helyzetek száma alapján a párizsi sztárgárda az első félidő végéig akár egyenlíthetett is volna, ám Neymar, Kylian Mbappé, valamint a 800. klubmérkőzésén szereplő Lionel Messi nagy helyzetét is kivédte Alban Lafont.

Az első félidő Dennis Appiah-nak, a Nantes játékosának felmutatta a piros lapot a játékvezető, de a videós felvételek megtekintése után megváltoztatta az ítéletét, így a középhátvéd a pályán maradhatott. Néhány perccel később ismét a VAR került főszerepbe, Georginio Wijnaldum kezezése miatt a hazaiak tizenegyest kaptak, s Ludovic Blas a kapuba bombázta a labdát.

Három–nullás hazai vezetéssel fordultak a csapatok...

A fővárosi alakulat a második félidő elején Neymar révén hamar szépített (VIDEÓ ITT!), majd az 59. percben még egy góllal közelebb kerülhetett volna a Nantes-hoz, ám a Mbappé buktatásáért megítélt büntetőt a brazil klasszis borzasztó gyengén rúgta, gyakorlatilag odagurította a labdát Lafont kezébe, aki a neki lőtt legutóbbi négy tizenegyesből hármat kivédett a Ligue 1-ben. VIDEÓ ITT!

A PSG-nek a folytatásban is voltak (nagy) helyzetei, de az erőfeszítéseket nem koronázta siker – a meccs egészét tekintve a Nantes megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

FRANCIA LIGUE 1
25. FORDULÓ

Nantes–PSG 3–1 (Kolo Muani 3., Merlin 15., Blas 45+6. – 11-esből, ill. Neymar 47.)
Lens–Lyon 1–1 (Clauss 12., ill. Kadewere 43.)