Ligue 1: a Monaco lezárta a Marseille győzelmi sorozatát

2023.01.28. 23:02
Adrien Thomasson (középen) a kupában már szerzett gólt új csapatában, most az első lensi bajnoki gólját ünnepli<br />(Fotó: AFP)
Döntetlenre (1–1) végződött a Marseille és vendége, a Monaco déli rangadója a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának szombat késő esti programjában. A korábbi mérkőzésen a Lens a 88. percben szerzett góllal harcolt ki ugyancsak 1–1-es döntetlent Troyes-ban.

MARSEILLE–MONACO 1–1

Némi szerencse is kellett ahhoz, hogy a Monaco megszerezze a vezetést a 17. percben: Alekszandr Golovin balról középre ívelt szabadrúgása után a labda megcsúszott Jordan Veretout fején, és a hosszú sarokban kötött ki. Öngól! VIDEÓ ITT!

Az első félidőben adódtak még lehetőségei a vendégcsapatnak előnye növelésére, de elpuskázta azokat, aminek a második játékrész elején meg kellett fizetni az árát.

A 47. percben Alexander Nübel kapus nagyon ügyetlenül ütötte ki a labdát, a lesipuskás Alexis Sáncheznek több sem kellett, közelről egyből a kapuba bombázott. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Alexis Sáncheznek ez volt a 10. gólja tétmérkőzésen Marseille-be igazolása óta; legutóbb a 2017–18-as idényben sikerült ilyen sokszor a kapuba találnia.

A gyors egyenlítés feldobta a hazaiakat, sokkal veszélyesebben futballoztak, mint az első játékrészben, de újabb gólt nem sikerült szerezniük: hat megnyert bajnoki után először vesztett pontokat az OM.

A döntetlennel a Marseille maradt a harmadik, a Monaco a negyedik helyen.

TROYES–LENS 1–1

A Troyes két vereséggel a háta mögött állt ki, a bennmaradás szempontjából fontos lett volna pontot szereznie, és bár az esélyek ellene szóltak, jól tartotta magát, sőt a második félidő elején Yasser Larouci belőtte a vezető gólját is. VIDEÓ ITT!

A folytatásban szakadatlanul támadott a Lens, de a kinyíló védelme lehetőséget kínált a Troyes számára. A hazai csapatnak volt is két ziccere a hajrában, csakhogy azok kimaradtak, a büntetés viszont nem maradt el: a néhány hete Strasbourg-ból igazolt, szombaton a hajrára becserélt Adrien Thomasson a 88. percben egy kipattanóból egyenlített. VIDEÓ ITT!

A Lens tíz forduló óta veretlen, és kétpontnyira megközelítette a PSG-t.