Ligue 1: az Angers és a Clermont jelenleg a top 3-ban van

K. B.K. B.
2021.08.29. 19:06
Mohamed-Ali Cho szerezte az Angers második gólját (Fotó: AFP)
A Monaco és a címvédő Lille is megszerezte első győzelmét a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) új idényében, de egyéb érdekesség is történt a negyedik fordulóban vasárnap: az Angers a Rennes ellen nyert 2–0-ra, ezzel jelenleg a tabella élén áll, a Clermont a Metzcel szemben elért 2–2-es döntetlent követően a harmadik pozícióba lépett elő.

A Niko Kovac vezette Monaco az új évadbeli első győzelméért küzdött az eddig szintén nyeretlen Troyes otthonában. A vendégek jól kezdték a találkozót, uralták a mérkőzést, és ennek a 40. percben lett meg az eredménye: Wissam Ben Yedder passzát Sofiane Diop értékesítette.

A második félidő elején aztán 1–1-re módosult az állás, mivel az egyik beadás után Ruben Aguilar fejéről pattant a labda a saját kapujába. A Monaco persze tovább hajtott, nem sokkal később Diop újabb gólt szerzett – Youssouf Fofana passza jutott át a védőkön, Diop remekül reagált, és ismét megszerezte a vezetést a csapatának, egyben a második gólját a bajnokság 2021–2022-es kiírásában, s mint kiderült, a 2–1-es végeredményt is beállította.

Az Angers átvette a vezetést a tabellán, mivel 2–0-ra legyőzte a Rennes együttesét – igaz, több mint egy félidőt emberelőnyben játszhatott, mivel Loic Badét kiállították a 43. percben.

A címvédő Lille is az első győzelmét ünnepelte, mivel hazai pályán 2–1-re legyőzte a Montpellier-t.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ
Troyes–Monaco 1–2
(Aguilar 51. – öngól, ill. S. Diop 40., 58.)
Angers–Rennes 2–0 (Boufal 57., Cho 88.)
Clermont–Metz 2–2 (Bayo 35., Rashani 58., ill. Niane 10. – 11-esből, Desmas 29. – öngól)
Lens–Lorient 2–2 (Clauss 24., S. Fofana 70., ill. Laurienté 27., Monconduit 35.)
Strasbourg–Brest 3–1 (Prcic 24., Duverne 42. – öngól, Thomasson 84., ill. Cardona 26.)
Lille–Montpellier 2–1 (Yazici 45+1., David 56., ill. Laborde 45+3.)
Reims–Paris Saint-Germain 0–2 (Mbappé 15., 63.)