Ligue 1: a Marseille nem tudta lemásolni a Strasbourgot

2022.01.16. 22:45
André (feketében) butaságot csinált, de csapattársai megmentették, s Ünder (fehérben) gólja csak az egyenlítésre volt elég (Fotó: AFP)
A francia élvonal (Ligue 1) 21. fordulójának vasárnapi utolsó mérkőzésén a Lille közel egy órán keresztül emberhátrányban futballozva is szerzett egy pontot az Olympique Marseille otthonában.

Sokban hasonló forgatókönyv szerint zajlott a Lille vendégjátéka Marseille-ben, mint délután a Montpellier vizitje Strasbourgban. Utóbbi meccsen a vendégek a 11. percben szereztek gólt, este erre a Lille játékosainak négy perccel tovább kellett várniuk: Sven Botman szöglet után fejelt precízen a hálóba.

Ahogy délután, úgy itt is emberhátrányba került a vendégcsapat, fél óra játék után a Lille-nél Benjamin André alig két perc alatt gyűjtött be két sárga lapot, de ha őszinték vagyunk, többet is kaphatott volna – előbb egy bedobást nem hagyott elvégezni, két perc múlva pedig előbb Dimitri Payetet, majd másodpercek múlva Matteo Guendouzit rúgta fel sárgát érően.

Ahogy délután, úgy ezúttal is jött az emberelőnybe kerülő csapattól az egyenlítés. Akkor a 77., most a 76. percben érkezett az egalizálás a hazaiaktól: Payet szöglete után Cengiz Ünder csavart szépségdíjasan a kapu hosszú oldalába a tizenhatos bal sarkától, 1–1.

A két meccs között a legjelentősebb különbség: délután a Strasbourg nem állt meg egy gólnál, míg most a Marseille igen, vagyis hiába hajtottak Payeték a győzelemért, a Lille kivédekezte az utolsó perceket, így tíz emberrel is szerzett egy pontot.

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ

Marseille–Lille 1–1 (Cengiz Ünder 76., ill. Botman 15.)

KORÁBBAN
Rennes–Bordeaux 6–0 (Terrier 32., Bourigeaud 43., Laborde 61., Truffert 69., Guirassy 89., 90+1.)
Lorient–Angers 0–0
Monaco–Clermont 4–0 (S. Diop 45+2., Ben Yedder 55., 62. – a másodikat 11-esből, Caio Henrique 83.)
Reims–Metz 0–1 (Niane 61.)
Strasbourg–Montpellier 3–1 (Majeed Waris 77., Thomasson 84., Gameiro 86., ill. Mollet 11.)
Troyes–Lyon 0–1 (M. Dembélé 33. – 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
PSG–Brest 2–0
(Mbappé 32., Kehrer 53.)
Saint-Étienne–Lens 1–2 (Budebuz 38., ill. Sotoca 77., S. Fofana 90+5.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Nice–Nantes 2–1 (Dolberg 21. – 11-esből, K. Thuram 56., ill. Andrei Girotto 45.)

1. Paris SG 21 15 5 1 42–18 +24 50
2. Nice 21 12 4 5 34–18 +16 39
3. Marseille 20 10 7 3 28–16 +12 37
4. Rennes 21 10 4 7 40–19 +21 34
5. Monaco 21 9 6 6 33–23 +10 33
6. Lens 21 9 6 6 36–29 +7 33
7. Strasbourg 20 9 5 6 39–25 +14 32
8. Montpellier 20 9 4 7 34–27 +7 31