Ligue 1: a Lens újabb győzelmével már a második

2021.10.24. 16:59
Hihetetlen formában a Lens (Fotó: AFP)
A Nice hazai pályán 0–2-ről fordított a Lyon ellen, míg a Lens 4–1-re legyőzte a Metzet a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójában.

Elképesztő hajrával fordított a Nice. A lyoniak már 2–0-ra is vezettek, a 80. perctől azonbantótágast állt a meccs: Juszef Atal szépítése és Tino Kadewere piros lapja is kellett az OL széteséséhez. A hazaiak a 89. percben tizenegyesből egyenlítettek, majd Evann Guessand találata révén a győzelmet is sikerült kiharcolniuk. A Lyon a jelenlegi kiírásban már 8 pontot bukott el a 80. perc után (ez körülbelül kétszer annyi, mint amennyit a bajnokság többi csapat hozott össze).

Még mindig hihetetlen, amit az elmúlt idényben a 7. helyen végző Lens nyújt hétről hétre. A Metz 4–1-es legyőzésével a hatodik győzelmét aratta a Ligue 1-ben, és a második helyen tanyázik.

A statisztikák szerint a Rennes sokkal jobb volt a Strasbourgnál (63 százalékos labdabirtoklás, 17 kapura lövés, míg az ellenfél nyolcszor veszélyeztetett), mégis csak 1–0-val bizonyult jobbnak.

FRANCIA LIGUE 1
11. FORDULÓ
Nice–Lyon 3–2
(Atal 81., Delort 89. – 11-esből, Guessand 90+1., ill. Toko Ekambi 35., Aouar 68.)
Lens–Metz 4–1 (Said 14., 37., Ganago 83., Frankowski 90., ill. De Préville 33.)
Lorient–Bordeaux 1–1 (J. Laporte 77., ill. I. Elis 47.)
Reims–Troyes 1–2 (Abdelhamid 6., ill. M. Baldé 41., Chavalerin 66.)
Rennes–Strasbourg 1–0 (Aguerd 82.)
Monaco–Montpellier 3–1 (Volland 12., Ben Yedder 17., Gelson Martins 62., ill. Savanier 81.)
Olympique Marseille–PSG 0–0

1. Paris SG 10 9 1 24–10 +14 27
2. Lens 11 6 3 2 20–12 +8 21
3. Nice 10 6 2 2 20–7 +13 19
4. Rennes 11 5 3 3 16–9 +7 18
5. Marseille 9 5 2 2 18–11 +7 17
6. Angers 11 4 5 2 17–13 +4 17
7. Nantes 11 5 2 4 16–12 +4 17