Ligue 1: a 90. percben mentett pontot a Lyon; győzött az OM

CS. M.CS. M.
2022.04.10. 22:58
Ikszelt vendégként a Lyon (Fotó: Getty Images)
A Lyon 1–1-es döntetlent játszott a Strasbourg ellen idegenben, míg a Marseille 2–0-ra legyőzte a Montpellier-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Lyon hét közben a West Ham United otthonában lépett pályára az Európa-liga negyeddöntőjében, s bár több mint egy félidőt emberelőnyben játszott, nem tudott nyerni. Hajtani azonban hajtott bőséggel, az ebből adódó fáradtság pedig a Strasbourg elleni bajnokin is érződött. A hazaiak a 20. percben szereztek vezetést, s sokáig úgy tűnt, nyernek is, de a 90. percben Karl Toko Ekambi találatával egyenlített a Lyon.

Késő este a Marseille szűk 20 perc alatt lerendezte a Montpellier-t: Bamba Dieng, majd Ünder volt eredményes – utóbbi büntetőből –, ezzel 2–0-ra mentek a hazaiak, és az előnyt meg is tartották a meccs végéig. A Marseille továbbra is 2. a tabellán, de lemaradása 12 pont a PSG-vel szemben.

TOKO EKAMBI EGYENLÍTŐ GÓLJA ITT!

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ
Strasbourg–Lyon 1–1
(I. Sissoko 20., ill. Toko Ekambi 90.)
Olympique Marseille–Montpellier 2–0 (Bamba Dieng 9., Ünder 19. – 11-esből)
Kiállítva: Omlin (90., Montpellier)

KORÁBBAN
Bordeaux–Metz 3–1 (Mangas 52., M. Niang 68., Hvang Ui Dzso 88., ill. Lamkel 21.)
Angers–Lille 1–1 (Djaló 64. – öngól, ill. Zhegrova 74.)
Brest–Nantes 1–1 (Chardonnet 67., ill. Kolo Muani 10.)
Monaco–Troyes 2–1 (Henrique 19., Volland 57., ill. Ugbo 39.)
Lens–Nice 3–0 (Kalimuendo 51., 67., C. Doucoure 55.)
Kiállítva: Haidara (17., Lens), M. Lemina (57., Nice), Dante (90+1., Nice)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Clermont–PSG 1–6 (Dossou 42., ill. Neymar, 6., 71., 83. – a másodikat 11-esből, Mbappé 19., 74., 80.)
Reims–Rennes 2–3 (Busi 60., Cajuste 81. – 11-esből, ill. Bourigeaud 39., 43., Terrier 58.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lorient–Saint-Étienne 6–2 (Moffi 42., 86., I. Koné 45+1., 65., Le Fée 61., Boisgard 90., ill. Bouanga 4., Nordin 22.)

1. Paris SG 31 22 5 4 70–29 +41 71
2. Marseille 31 17 8 6 51–29 +22 59
3. Rennes 31 17 5 9 67–31 +36 56
4. Strasbourg 31 14 10 7 52–33 +19 52
5. Nice 31 15 7 9 40–27 +13 51
6. Monaco 31 14 8 9 47–32 +15 50
7. Lille 31 12 12 7 39–36 +3 48
8. Lens 31 13 8 10 48–40 +8 47