Francia Kupa: Lacazette lőtte a gólokat, 16 közé jutott a Lyon

K. Zs.K. Zs.
2023.01.21. 22:40
Alexandre Lacazette (balra) és a Chambéry középpályása, Thibaud Martineau harcol a labdáért (Fotó: AFP)
Bár az ötödik vonalbeli Chambéry volt a pályaválasztó, a Lyon stadionjában játszották le a két labdarúgócsapat szombat délutáni Francia Kupa-mérkőzését, amelyen nem történt meglepetés: az élvonalbeli klub 3–0-ra győzött, és bejutott a legjobb 16 közé.

„Igazi nagyágyút akartunk ellenfélnek, a PSG-t, a Marseille-t vagy a Lyont. Közülük végül az OL-t kaptuk, a Rhone-Alpes régió világló fáklyáját, jobbat nem is álmodhattunk volna. A célunk természetesen így is a győzelem, a továbbjutás még jobban dinamizálná a klubot” – mondta még a meccs előtt Cédric Rullier, a Chambéry vezetőedzője.

Viszonylag gyorsan körvonalazódott, hogy a kiscsapat – bár szégyent nem vallott – nem tudja megismételni a 2010–2011-es kupaidény csodáját, a negyeddöntőbe jutást: két Rayan Cherki, Mateus Tete akciót is góllal fejezett be Alexandre Lacazette, a 33. percben már kettővel vezetett a Lyon.

A 65. percben pályára lépett a Chambéryben Nasszim Akrur, az előző körben emlékezetes gólpasszt adó 48 éves veterán is, de a beállását ezúttal nem saját csapata gólja követte, hanem megint csak egy Lacazette-találat, amellyel végképp eldőlt a meccs a bajnokságban kínlódó, az európai kupaszereplés érdekében már-már „kupagyőzelemre ítéltetett” Lyon javára.

Ami a további szombati programot illeti, az élvonal minden olyan csapata (Angers, Lorient, Reims) továbbjutott, amelyik alsóbb osztályú csapattal találkozott, míg a Toulouse–Ajaccio L1-es párharcból a házigazdák léptek tovább.

A hatodik ligás strasbourg-i riválist nagy nehezen búcsúztató Angers egyetlen gólját a korábbi ferencvárosi védő, a szlovén Miha Blazic szerezte.

FRANCIA KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT – szombati mérkőzések
Chambéry (V.)–Lyon 0–3 (Lacazette 11., 33., 67.)
Bastia (II.)–Lorient 1–1 (Sainati 81., ill. I. Koné 64.) – 11-esekkel 1–4
Les Herbiers (IV.)–Reims 0–3 (Balogun 37. – 11-esből, Flips 64., Adeline 87.)
Toulouse–
Ajaccio 2–0 (Abuhlal 66., Ratao 69.)
Strasbourg Koenigshoffen (VI.)–Angers 0–1 (Blazic 16.)
Plabennec (V.)–Grenoble (II.) 0–1 (Sbaï 11.)
Chamalieres (IV.)–Paris FC (II.) 0–4 (Caddy 30., J. Lopez 42., M. Guilavogui 70, Dabila 73.)
Grasse (IV.)–Rodez (II.) 0–0 – 11-esekkel 4–5