Francia Kupa: a Lille simán továbbment az L2-es csapat ellen

D. Á.D. Á.
2023.01.22. 23:06
Angel Gomes csereként pályára lépve lőtt gólt a Paunak (Fotó: Getty Images)
A Francia Kupában a legjobb 16 közé jutás volt a tét vasárnap este – a Lille és az Auxerre simán legyőzte másodosztályú ellenfelét, azonban három összecsapás, a Thaon–Nantes, a Belfort–Annecy és a Le Puy-en-Velay–Vierzon is csak tizenegyesekkel dőlt el. Az élvonalbeli csapatok meccsén a Lens idegenben 3–1-re nyert a Brest ellen.

A Lille Xavier Kouassi öngóljával az első félidő derekán került előnybe a másodosztályú Pau ellen, majd tíz perccel a lefújás előtt a 22 éves angol középpályás, Angel Gomes döntötte el a továbbjutás sorsát.

A szintén másodosztályú Niort nem úszta meg a nagy verést, az Auxerre négyet hintett neki idegenben – az első félidőben négy, a második játékrészben három perc alatt szerzett két-két gólt a vendégcsapat.

Igencsak megszenvedett a Nantes az ötödosztályú Thaon vendégeként. Az élvonalbeli gárda csak tizenegyesekkel gyűrte le a nagyot küzdő kiscsapatot. Az Annecy és a Vierzon is szétlövésben jutott be a legjobb 16 közé.

A Lens nagyon hamar, már az 5. percben előnyhöz jutott, ám negyedórával később a Leicester Cityben is megforduló Iszlam Szlimani kiegyenlített. A Ligue 1-ben remeklő Lens azonban nem izgulta túl, a 30. és a 37. percben is gólt szerzett, s be is állította a 3–1-es végeredményt.

FRANCIA KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Thaon (V.)–Nantes 0–0 – 11-esekkel 2–4
Lille–Pau (II.) 2–0 (Kouassi 37. – öngól, A. Gomes 79.)
Niort (II.)–Auxerre 0–4 (Perrin 39., 67., Da Costa 43., Abline 64.)
Belfort (IV.)–Annecy (II.) 1–1 (D. Sissoko 10., ill. I. Baldé 56.) – 11-esekkel 3–4
Le Puy-en-Velay (III.)–Vierzon FC (IV.) 0–0 – 11-esekkel 3–5
Brest–Lens 1–3 (Szlimani 19., ill. Said 5., Medina 30., Thomasson 37.)

HÉTFŐ
20.45:
Pays de Cassel (VI.)–Paris Saint-Germain

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Marseille–Rennes 1–0 (Guendouzi 59.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Chambéry (V.)–Lyon 0–3 (Lacazette 11., 33., 67.)
Bastia (II.)–Lorient 1–1 (Sainati 81., ill. I. Koné 64.) – 11-esekkel 1–4
Les Herbiers (IV.)–Reims 0–3 (Balogun 37. – 11-esből, Flips 64., Adeline 87.)
Toulouse–
Ajaccio 2–0 (Abuhlal 66., Ratao 69.)
Strasbourg Koenigshoffen (VI.)–Angers 0–1 (Blazic 16.)
Plabennec (V.)–Grenoble (II.) 0–1 (Sbaï 11.)
Chamalieres (IV.)–Paris FC (II.) 0–4 (Caddy 30., J. Lopez 42., M. Guilavogui 70, Dabila 73.)
Grasse (IV.)–Rodez (II.) 0–0 – 11-esekkel 4–5