Vb 2014: a hollandok a 94. percben mentettek pontot

2013.09.06. 22:27
A hollandok Robin van Persie büntetőjével mentettek pontot az észtek ellen (Fotó: Reuters)
A világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának D-csoportjában szereplő, eddig hibátlan holland labdarúgó-válogatott nagy meglepetésre a 94. percben mentett csak pontot Észtországban.

ÉSZTORSZÁG–HOLLANDIA

Már a 2. percben megszerezte a vezetést Arjen Robben révén a csoportot magabiztosan vezető Hollandia: a Bayern München támadója jobbról cselezett a tizenhatoson belülre, majd ballal kilőtte a jobb felső sarkot. A vendégek előnye nagy meglepetésre nem tartott sokáig. A 18. percben ugyanis a hazaiak Konstantin Vassiljev találatával egyenlítettek. A folytatásban hatalmas mezőnyfölényt alakítottak ki a vendégek, ám a szünetig az eredmény már nem változott.

A második félidő 57. percében aztán jött a hideg zuhany a hollandoknak, ugyanis Vassiljev ismét betalált, vezetést szerezve ezzel Észtországnak. Bár Luis van Gaal cserékkel is megpróbált lendíteni csapatán (Dirk Kuyt is érkezett a támadósorba), nem nagyon ment a mai napon Robbenéknek. Az észtek – főleg a vezető góljuk után – szervezetten és agresszívan futballoztak, olyannyira, hogy a hollandok az utolsó negyedórában még helyzetet sem nagyon tudtak kialakítani. Ennek ellenére végül elég volt egy villanás: a 94. percben Robin van Persie az ellene megítélt büntetőt váltotta gólra, pontot mentve ezzel Hollandiának, 2–2.

TÖRÖKORSZÁG–ANDORRA

A törökök hatalmas lelkesedéssel vetették bele magukat a mérkőzésbe, ennek ellenére sokáig csak helyzetekig és nagy mezőnyfölényig jutottak. A 35. percben aztán megtört a jég: Umut Bulut jobb oldali beadás után egyedül maradt, a labdát pedig senkit sem zavartatva a kapuba fejelte, 1–0. Négy percre rá megint Bulut volt a főszereplő, ügyes passzolgatás után a támadó 20 méterről lövésre szánta el magát, a labda pedig a kapu jobb felső sarkába vágódott, 2–0. A szünet előtt a hazaiak még a felső lécet is eltalálták, az eredmény azonban már nem változott.

A második játékrészben a kétgólos előny tudatában nyugodtan futballozhattak a hazaiak. A türelmes játék a 64. percben érett újabb góllá: ekkor Burak Yilmaz érkezett egy jobb oldalról laposan középre tett labdára, majd a kapust megelőzve higgadtan gurított azt kapuba, 3–0. Négy perc múlva megint Bulut villant egyet, és megszerezte csapata negyedik, önmaga harmadik gólját is a mérkőzésen, 4–0. A 93. percben egy kipattanó után még Arda Turan is betalált, beállítva ezzel az 5–0-ás végeredményt.

A törökök negyedikek a csoportban, és győzelmükkel tapadnak a Romániában vereséget szenvedő magyar válogatottra.