Wales megállíthatatlan, Belgiumot is eltakarította!

2016.07.01. 20:55
Eksztázis: Wales csodálatos menetelése az elődöntőben folytatódik (Fotó: Action Images)
A tornaújonc Wales 3–1-re legyőzte Belgiumot a labdarúgó Európa-bajnokság péntek esti negyeddöntőjében, ezzel bejutott az elődöntőbe, amelyben Portugália lesz az ellenfele.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
WALES–BELGIUM 3–1 (1–1)
Lille,
Stade Pierre-Mauroy, 45 936 néző. Vezette: Skomina (szlovén)
WALES: Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – N. Taylor, J. Allen, Ledley (A. King, 78.), Ramsey (Collins, 90.), Gunter – Bale – Robson-Kanu (Vokes, 80.). Szövetségi kapitány: Chris Coleman
BELGIUM: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (Mertens, 75.) – Nainggolan, Witsel – Carrasco (Fellaini, a szünetben), De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku (Batshuayi, 83.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
Gólszerző: A. Williams (31.), Robson-Kanu (55.), Vokes (86.), ill. Nainggolan (13.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hatalmas iramban, két nagy belga helyzettel kezdődött a mérkőzés – az egyik során néhány másodperc leforgása alatt három lövés akadt el a walesi kapusban és a védőkben –, és mivel a 13. percben Radja Nainngolan lőtt egy hatalmas gólt is, úgy tűnt, a „vörös ördögök” könnyed vasvillaforgatással utat törnek maguknak a legjobb négy közé. 0–1

Nem így történt. A walesiek rendezték soraikat, és nemcsak a mieink ellen félelmetesnek bizonyuló belga ellentámadásokat hiúsították meg, hanem tartós labdabirtoklásból viszonylag gyorsan kitermelték az egyenlítő gólt is: egy szögletet követően Ashley Williams őrizetlenül maradt, köszönte szépen, és a bal sarokba fejelt. 1–1

Akárcsak addig, az első félidő hátralévő negyedórájában is gyors, eseménydús futballt produkált a két válogatott, de újabb gól nem született – és tíz percig a fordulás után sem.

Az 55. percben aztán Aaron Ramsey középre adott labdáját követően Hal Robson-Kanu pazar hátrahúzós csellel megbolondított három belgát, kapura fordult, és közeli lövéssel megszerezte a vezetést Chris Coleman csapatának. 2–1

Robson-Kanu az Eb egyik legnagyobb egyéni megmozdulása után szerzett gólt (Fotó: Action Images)

Szinte felborult a pálya, olyan erővel támadtak a belgák, csakhogy hiába a nyomás, hiába a – nem mindig alap nélküli – büntetőkicsikarási kísérletek, nem sikerült az egyenlítés. Sőt Chris Gunter beadásából a hat perccel korábban becserélt Sam Vokes csúsztatott fejessel a harmadik walesi gólt is megszerezte a 86. percben, eldöntve a mérkőzést. Vokes több mint két év után talált be a kapuba újra válogatott mérkőzésen. 3–1

Az Eb-elődöntőbe története során először bejutó Wales Portugáliával találkozik szerda este. Legutóbb 1992-ben köszöntöttek a tornán újonc részvevőként elődöntőst, akkor Svédország került be hazai közönség előtt a négy közé.