Anglia tíz gólt szerezve ünnepelte meg a vb-re kijutást

2021.11.15. 23:29
Hiába az igazán menő San Marinó-i mez, Harry Kane (9) négyet hintett a világ leggyengébb csapatának (Fotó: AFP)
Miközben a magyar válogatott tét nélküli mérkőzésen 2–1-re legyőzte Lengyelországot Varsóban, eldőlt az is, hogy a mieink a vb-selejtezőcsoport 4. helyén végeznek, miután Albánia 1–0-ra nyert Tiranában Andorra ellen, köszönhetően a Myrto Uzuni által kiharcolt büntetőnek. A csoportból egyenes ágon Anglia jutott ki a jövő évi világbajnokságra, miután 10–0-ra elpáholta San Marinót, Harry Kane négy gólig jutott és évszázados angol csúcsot döntött.

VB-SELEJTEZŐK
I-CSOPORT

San Marino–Anglia 0–10 (0–6)
Serravalle, Vezette: Obrenovic (szlovák)
San Marino: Benedettini – Battistini, Fabbri (G. Conti, 80.), D. Rossi – F. Tomassini (M. Vitaioli, a szünetben), Lunadei (Grandoni, 74.), Golinucci, Mularoni, D'Addario (Censoni, a szünetben) – Nanni, Hirsch (Golinucci, a szünetben).Szövetségi kapitány: Franco Varrella
Anglia: Ramsdale – Alexander-Arnold, Coady, Maguire (Chilwell a szünetben), Saka – Bellingham, Phillips (Gallagher, a szünetben), Mings – Foden (Abraham, a szünetben), H. Kane (R. James 62.), Smith Rowe (Stones 73.).Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Maguire (6.,) Fabbri, (15. – öngól), H. Kane (27., 32., 39., 42. – az elsőt és a harmadikat 11-esből), Smith Rowe (58)., Mings (69.), Abraham (78.), Saka (79.)

Albánia–Andorra 1–0 (0–0)
Tirana, Vezette: Treimanis (litván)
Albánia: Strakosha – Hysaj, Mihaj, Dermaku, Hoxallari (Lenjani, 90.) – Roshi, Ramadani (Bajrami 56.), Laci – Uzuni, Seferi (Muci, 56.), Cekici. Szövetségi kapitány: Edoardo Reja
Andorra: J. Gomes – San Nicolas, Llovera, C. Garcia, A. Jimenez (Rodrigues 85.), Cervos – C. Martínez (M. García, 63.), M. Vieira (S. Moreno 85.), Pujol (Xavi Vieira, 85.) , Jordi Alaez – Ubach (A. Martínez 75.). Szövetségi kapitány: Koldo Alvárez
Gólszerző: Cekici (74. – 11-esből)

Nem sokat vacakolt Gareth Southgate angol válogatottja a világranglista 210., azaz utolsó helyén álló San Marino vendégeként: negyedóra elteltével már 2–0-ra vezetett, majd a 27. percben Harry Kane is belekezdett egyszemélyes magánszámába, és a szünetig két büntetőt értékesítve négy gólig jutott, így Anglia 6–0-s előnnyel fordult a második játékrészre.

A történelmi tények és a teljesen lényegtelen statisztikák kedvelőinek: ezzel a négy góllal Harry Kane megdöntötte az angol válogatottban egy naptári év alatt szerzett legtöbb gól rekordját – a korábbi csúcstartó George Hidson és Dixie Dean volt, előbbi 1908-ban, utóbbi 1927-ben jutott el 12 gólig, míg a Tottenham csatára 2021-ben 16-ig jutott.

A második félidőben majdnem negyedórát kellett várni az újabb angol találatra, Emile Smith Rowe gólja után pedig a Dante Rossi kiállítása miatt emberhátrányba kerülő hazaiak kapujába még Tyrone Mings, Tammy Abraham és Bukayo Saka is betalált – ráadásul Jude Bellinghamnek jutott egy érvénytelenített találat is.

Anglia így magabiztos, 10-0-s győzelemmel jutott ki a jövő évi világbajnokságra.

A csoport harmadik meccsén Albánia nagyon nehezen tudta csak felülmúlni Andorrát Tiranában: a derék szkipetárok hiába birtokolták majdnem 70 százalékban a labdát a találkozó során, és lőttek csaknem 20 alkalommal kapura, csak büntetőből tudtak betalálni. A második félidő közepén Endri Cekici által gólra váltott tizenegyest Myrto Uzuni, a Ferencváros támadója harcolta ki – a zöld-fehérek légiósa végigjátszotta a mérkőzést, és csapata egyik legjobbja volt, de kevés helyzetét ő is kihagyta.

Az albánok 1–0-ra győztek, és így megszerezték a mieink előtt a csoport 3. helyét.

20.45:
Lengyelország–MAGYARORSZÁG (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

PERCRŐL PERCRE, MECCSRŐL MECCSRE

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

22.39: Nagy izgalmak, andorrai helyzetek után vége, Albánia győzött!

22.37: Óriási andorrai helyzet a végén, Jordi Alaez lövését védi Strakosha – de az andorrai lesről indult.

22.36: San Marinóban lefújták, Anglia kijutott a világbajnokságra!

22.35: Tiranában négy.

22.34: San Marinóban egy perc lesz a ráadás.

22.30: Andorránál mernek nagyot álmodni, jön Xavi. Pujolt váltja.

22.26: Albániában Uzuniék nyomasztó fölényben birtokolják a labdát, de nem igazán jutnak el helyzetekig.

22.23: Közte tíz! Saka fejelt a léc alá közelről egy jobbról érkező beadást! 0–10

22.21: Mégis kilenc! Abraham kapott jobbról egy remek beadást, combbal megszelidítette, majd fordulásból, estében a jobb alsóba lőtt, szépségdíjas találat! 0–9!

22.17: Tizenegyest kap Albánia! Uzinit buktatta Cervos, rövid videózás után a bíró megadta, majd pedig Cekici vágta a kapu közepébe a labdát, 1–0!

22.16: Tévedtünk, Abraham szabálytalan volt Bellingham lövése előtt, a VAR visszavonta a gólt, marad a 8–0.

22.15: Ott a kilencedik! Bellingham! Gallagher kapottegy beadást balról, lőtt is, de a kapufát találta el, a kipattanót Alexander-Arnold lőtte jobbról középre, Bellingham meg középről 10 méterről a kapu közepébe lőtt.

22.13: A beívelt szabadrúgásból Tyrone Mings fejelt 8 méterről a jobb felsőbe, 0–8.

22.11: Embehátrányban San Marino! Rossi kapta meg a második sárgáját miután lerántotta a csaereként beállt Gallaghert a tizenhatos jobb sarka előtt.

22.06: Uzuni a jobbon jó cselek után adott középre, de Cekici mellé lőtt.

22.02: Smith Rowe lábában nem maradt ott a hetedik: Abraham remek sarkazása után 11 méterről lőtt a bal alsóba, 0–7!

22.00: Abraham lábában maradt a hetedik. Egy remek kiugratás után emelte fölé a labdát.

21.58: Andorrrai szöglet után Strakoshának kell kiütnie a labdát. Közben pedig Manuel Battistini kap sárgát miután elkaszálta Smith Rowe-ot.

21.54: Hazai szöglet után Uzuni lövését blokkolját Tiranában.

21.50: A vb-selejtező sorozat utolsó félidejei kezdődnek.

21.33: Mindkét meccsen véget ért az első félidő.

21.30: Eközben Albániában kitartóan küzdenek egymással a felek, gól még nincs, mindjárt szünet, hazai kapufával zárul az első félidő.

21.29: Phillips passzát vette át Kane a tizenhatoson belül, majd remekül lőtt a bal alsóba, 0–6.

21.25: Mesterhármás! Újabb büntetőt kapott Anglia, Kane ezúttal sem hibázott, 0–5,

21.18.: KANE! Smith Rowe beadását helyezte a jobb alsóba, 0–4.

21.14: Most mégis Strakoshának kell védenie, egy fejes után fogja a labdát.

21.12: Anglia tizenegyest kapott, Rossi meg egy sárga lapot. Harry Kane magabiztosan gólra váltotta a büntetőt, 0–3!

21.07: Tiranában tisztességesen küzdenek egymással az albán és az andorrai labdarúgók, hazai mezőnyfölény mellett egyelőre kevés helyzet alakult ki.

21.02: Ott a második angol gól! Fabbri talált a saját kapujába, 0–2! Saka gyatra beadását segítette a gólvonala mögé...

21.01:Strakosha! Martínez csente el a labdát, aztán a tizenhatos előtt, majd egyből lőtt is, a kapus szögletre mentett.

20.57: Benedittini védett nagyot, Saka beadása után Kane bólintását hárította.

20.56: Egy sarokkal visszatett labda Lacinak a szögletzászlótól Roshitól, de a védők elhárították a veszélyt.

20.51: Vezet Anglia! Harry Maguire egy szöglet után fejelt a kapuba, Benedettini nem védhette, 0–1!

20.45: Elkezdődött mindkét mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük olvasóinkat! Ebben a cikkünkben a San Marino–Anglia és az Albánia–Andorra mérkőzések legfontosabb eseményeiről számolunk be. A képlet egyszerű: ha Anglia pontot szerez, megnyeri a csoportot és kijut a vébére. A lengyel-magyar onlive közvetítéséért ide tessék kattintani.