Vb 2022: tíz emberrel nyertek a finnek a bosnyákok ellen

R. P.R. P.
2021.11.13. 17:08
Nagyon fontos győzelmet arattak a finnek (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének D-csoportjában Finnország idegenben 3–1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát, így feljött a tabella második helyére.

A finnek nagyon értékes sikert arattak a zenicai mérkőzésen, pedig enyhén szólva nem állt minden mellettük a bosnyákok ellen. Jukka Raitalát a 37. percben kiállították, ráadásul Teemu Pukki kihagyott egy büntetőt a 25. percben. De ezek sem jelentettek leküzdhetetlen akadályt.

Marcus Forss, Robin Lod és Daniel O'Shaughnessy találata mellett hazai részről csak Luka Menalo volt eredményes, így a finnek 3–1-re győztek, és jelenleg a pótkvalifikációt érő második helyen állnak.

A bosnyák válogatottban kezdőként lépett pályára Eldar Civic (FTC). Adnan Kovacevic (FTC) és Kenan Kodro (Fehérvár) csereként nevezve volt a mérkőzésre, ám egyikük sem állt be.

A csoportban este rendezik meg a Franciaország–Kazahsztán mérkőzést, és ha a franciák győznek, akkor az utolsó forduló két mérkőzésének eredményétől függetlenül megszerzik a kvalifikációt a katari világbajnokságra.

A Franciaország–Kazahsztán (8–0) mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
9. FORDULÓ
D-CSOPORT

Bosznia-Hercegovina–Finnország 1–3 (Menalo 69., ill. Forss 29., Lod 51., O'Shaughnessy 73.)
Franciaország–Kazahsztán 8–0 (Mbappé 6., 12., 32., 87., Benzema 55., 59., Rabiot 75., Griezmann 84. – 11-esből)