Vb 2022: Szalah és társai elrontották a belga főpróbát

K. Zs.K. Zs.
2022.11.18. 18:02
A meccs előtt még Eden Hazard-nak is volt kedve mosolyogni, a végén már csak Szalah és társai nevettek (Fotó: AFP)
Nem sikerült Belgium labdarúgó-válogatottjának világbajnoki főpróbája: Kevin De Bruyne és társai 2–1-re kikaptak a vb-ről lemaradó Egyiptomtól a két nemzeti csapat péntek esti kuvaiti felkészülési mérkőzésén. A szerbek ellenben nem aprózták el, remek második félidejükkel 5–1-re megverték Bahreint.

BELGIUM–EGYIPTOM 1–2

Nem kezdtek rosszul a belgák, de gólszerzési lehetőségek inkább a vb-selejtező utolsó akadályában elbotló egyiptomiak előtt adódtak, és a harmadikból jött a gól is: Kevin De Bruyne labdát vesztett a saját tizenhatosa előterében, Mosztafa Mohamed átküzdötte magát a City játékmesterén, majd a kapu bal oldalába lőtt, 0–1. VIDEÓ ITT!

Egyiptomi góllal kezdődött a második félidő: Mohamed Szalah nagyszerűen ugratta ki a felezővonaltól meglóduló Trézégét, és a Trabzonspor légiósa a tanári módon végigvitt ellencsapást védhetetlen lapos lövéssel zárta le, 0–2. VIDEÓ ITT!

Ha ki is kaptak, legalább gól nélkül nem maradtak a hajrára sebességet váltó „vörös ördögök”: a 76. percben Yannick Carrasco bal oldali beadásából a csereként beálló Loïs Openda közelről a léc alá vágta a labdát, 1–2. VIDEÓ ITT!

A belgák Kanada ellen kezdik a vb-szereplést november 23-án, további csoportellenfeleik Marokkó (november 27.) és Horvátország (december 1.) lesznek.

BAHREIN–SZERBIA 1–5

Szerbia Dusan Tadics nagyszerűen helyezett szabadrúgásával jutott vezetéshez (VIDEÓ ITT!), és az Ajax klasszisa volt az is, aki az 1–1-re végződő – kimaradó szerb helyzetek sokaságát hozó – első félidő után újra vezetést szerzett a Sztojkovics-csapatnak. Dusan Vlahovics gyorsan hozzátette a harmadik gólt, egy másik csereember, Filip Djuricsics fejelte a negyediket, majd Luka Jovics szép emeléssel adta meg a kegyelemdöfést a bahreinieknek.

A szerbek Brazília ellen nyitnak a vb-n (november 24.), majd Kamerun (28.) és Svájc (december 2.) ellen folytatják.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
BELGIUM–EGYIPTOM 1–2 (0–1)
Kuvaitváros
BELGIUM:
Courtois – Debast, Alderweireld, Theate (Vertonghen, 71.) – Castagne (Doku, 82.), Vanaken (Tielemans, a szünetben), Witsel, Carrasco – De Bruyne (Mertens, a szünetben), E. Hazard (Meunier, 71.) – Batshuayi (Openda, a szünetben). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
Gólszerző: Openda (76.), ill. Mosztafa Mohamed (33.), Trézégé (46.)

BAHREIN–SZERBIA 1–5 (1–1)
Muharrak
SZERBIA:
V. Milinkovics-Szavics – Milenkovics (Erakovics, 79.), Sz. Mitrovics (Lazovics, a szünetben), Pavlovics – Mladenovics, Gudelj, I. Ilics (Makszimovics, 70.), Zsivkovics (Vlahovics, a szünetben) – Sz. Milinkovics-Szavics (Grujics, 60.), Tadics (Djuricsics, 60.), Jovics. Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics
Gólszerző: Juszuf Helal (15. – 11-esből), ill. Tadics (8., 50.), Vlahovics (51.), Djuricsics (87.), Jovics (90.)

BELGIUM VILÁGBAJNOKI KERETE
KAPUSOK: 1 Thibaut Courtois (Real Madrid – Spanyolország), 12 Simon Mignolet (FC Bruges), 13 Koen Casteels (VfL Wolfsburg – Németország)
VÉDŐK: 2 Toby Alderweireld (Royal Antwerp FC), 3 Arthur Theate (Rennes – Franciaország), 4 Wout Faes (Leicester City – Anglia), 5 Jan Vertonghen (Anderlecht), 19 Leander Dendoncker (Aston Villa – Anglia), 26 Zeno Debast (Anderlecht)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 6 Axel Witsel (Atlético Madrid – Spanyolország), 7 Kevin De Bruyne (Manchester City – Anglia), 8 Youri Tielemans (Leicester City – Anglia), 15 Thomas Meunier (Borussia Dortmund – Németország), 16 Thorgan Hazard (Borussia Dortmund – Németország), 18 Amadou Onana (Everton – Anglia), 20 Hans Vanaken (FC Bruges), 21 Timothy Castagne (Leicester City – Anglia)
TÁMADÓK: 9 Romelu Lukaku (Internazionale – Olaszország), 10 Eden Hazard (csk, Real Madrid – Spanyolország), 11 Yannick Carrasco (Yannick Carrasco – Atlético Madrid), 14 Dries Mertens (Galatasaray – Törökország), 17 Leandro Trossard (Brighton & Hove Albion – Anglia), 22 Charles De Ketelaere (AC Milan – Olaszország), 23 Michy Batshuayi (Fenerbahce – Törökország), 24 Loïs Openda (Lens – Franciaország), 25 Jérémy Doku (Rennes – Franciaország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Roberto Martínez (spanyol)

SZERBIA VILÁGBAJNOKI KERETE
KAPUSOK: Vanja Milinkovics-Szavics (Torino – Olaszország), Marko Dmitrovics (Sevilla – Spanyolország), Predrag Rajkovics (Mallorca – Spanyolország).
VÉDŐK: Sztefan Mitrovics (Getafe – Spanyolország), Nikola Milenkovics (Fiorentina – Olaszország), Milos Veljkovics (Werder Bremen – Németország), Sztrahinja Pavlovics (Salzburg – Ausztria), Sztrahinja Erakovics (Crvena zvezda), Szrdjan Babics (Almería – Spanyolország), Filip Mladenovics (Legia Warszawa – Lengyelország).
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Uros Racsics (Braga – Portugália), Ivan Ilics (Verona – Olaszország), Szasa Lukics (Torino – Olaszország), Nemanja Makszimovics (Getafe – Spanyolország), Nemanja Gudelj (Sevilla – Spanyolország), Darko Lazovics (Verona – Olaszország), Nemanja Radonjics (Torino – Olaszország), Andrija Zsivkovics (PAOK – Görögország), Filip Kosztics (Juventus – Olaszország), Szergej Milinkovics-Szavics (Lazio – Olaszország), Filip Djuricsics (Sassuolo – Olaszország), Marko Grujics (Porto – Portugália).
TÁMADÓK: Dusan Tadics (Ajax – Hollandia), Alekszandar Mitrovics (Fulham – Anglia), Luka Jovics (Fiorentina – Olaszország), Dusan Vlahovics (Juventus – Olaszország).
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Dragan Sztojkovics